Vítkovice to vzaly od podlahy: Trenérská změna, 2 posily a navíc nový hlavní partner

Vítkovice to vzaly od podlahy: Trenérská změna, 2 posily a navíc nový hlavní partner

Celek MFK Vítkovice nezahájil nový ročník Fotbalové národní ligy zrovna šťastně. Tým s novým trenérským tandemem Lubomír Adler - Roman Vojvodík se v tabulce krčí až na patnácté pozici, s tím, že úvodních šest vystoupení se mu povedlo přetavit jen ve tři remízy a tři prohry.

Roman West už tak opět není trenérem áčka, ale opět jen sportovním ředitelem. "Důvodem byly hlavně sportovní výsledky. Doufáme, že to přinese nový impuls do týmu, který má na to, aby se posunul do vyšších pozic v tabulce," okomentoval změny první muž vítkovického fotbalu Pavel Filipčík.

Výše zmíněný Adler se posunul výše z asistentské pozice. "Rozhodování nebylo jednoduché, moc jsem toho nenaspal. Přemýšlel jsem hlavně o tom, zda taková změna má pro klub smysl. Po srovnání kladů a záporů klady převážily a nakonec jsme se v klubu shodli, že by to mohlo fungovat. Uděláme pro to maximum. Nejdůležitější je, aby fungovaly vazby ve vedení a realizačním týmu. Potřebovali jsme to rychle okysličit a psychicky povzbudit. Všichni jsme se shodli na tom, že není třeba nějakých drastických změn. Můžeme chodit na procházky, můžeme plavat, můžeme dělat cokoliv, ale důležité jsou body. Tréninková morálka byla výborná, ale je potřeba trochu úsměvu a kyslíku do kabiny," citovaly stránky mfkv.cz slova nového stratéga mužstva, jenž ho nyní připravuje na střet s Táborskem.

Dynamo sází na své a našlo tvář. Neopustí ho ale šéf kvůli Spartě?

Jeho kádr se v posledních dnech rozšířil o nové akvizice, s tím, že dorazli záložníci Martin Motyčka z Třince a Tomáš Vasiljev ze Slovácka, které ho poskytlo na hostování. "Tomáš Vasiljev by měl dát herní kvalitu, Martin Motyčka hlavně zkušenosti ve středu pole," obhájil poslední klubové kroky funkcionář West.

Uklidnění do vítkovických řad by mohla přinést i dohoda s novým hlavním partnerem, jímž se stala sázková kancelář BetX, která bude mít významné místo i na dresech. Proč si společnost vybrala právě loňského nováčka FNL? "Jsme mladá sázková kancelář, na trhu jsme rok, za který se nám už podařilo některé úspěchy. Máme v plánu se v České republice dál rozvíjet, a tím pádem i nějakým způsobem pomoci Vítkovicím. Nebylo a není nám jedno, jak se od roku 2011 rozvíjejí. Navíc sídlo firmy je v podstatě na dohled tréninkového centra klubu v Ostravě - Hrabůvce. Naše společnost chce vítkovickému klubu pomáhat v dlouhodobém horizontu a filozofie rozvoje Vítkovic se nám hodně líbí," ozřejmil na webu mfkv.cz zástupce BetX Václav Menšík.

Důvěra trenéra je pro mě důležitá, říká kanonýr Pázler. Koho kromě Hradce favorizuje?