Boleslav zabrala a slaví první výhru, Rosický vystřelil Spartě tři body

Až do šestého kola si museli fanoušci Mladé Boleslavi počkat na tříbodový zisk. Dočkali se v duelu s Brnem, které si z města automobilů odvezlo výsledek 0:3. Jednou brankou se blýskl i Ruslan Mingazov, který do Boleslavi zamířil ze Slavie. Slavila i pražská Sparta, která po trefách Tomáše Rosického a Hovorky zvítězila nad Karvinou 2:0. Uspěla i Jihlava, která otočila zápas proti Dukle až dvěma góly v posledních minutách.

Trenér Boleslavi Dušan Uhrin nasadil do zápasu všechny tři posily, které přišly v tomto týdnu. Tedy Stoper Chaluš, záložník Hubínek a nejčerstvější akvizice Mingazov.

Domácím se v úvodu utkání proti dobře v defenzivě hrající Zbrojovce nedařilo, ale v 39. minutě si mohli domácí příznivci zakřičet gól. Pauschek se zbavil obránce, nahrál před branku Přikrylovi a ten patičkou skóroval. Středočeši se tak dočkali gólu po 250 minutách.

Po změně stran byl hodně vidět Mingazov, který se v 63. minutě po pasu Matějovského po sólu prosadil ranou pod břevno. Brzy poté se prosadil i Chramosta, který vystřídal právě Mingazova a upravil na konečných 3:0.

Záložník Sparty Tomáš Rosický se v základní sestavě celku z Letné představil poprvé od roku 2000 a hned byl klíčovou postavou, když v 17. minutě rozhodl vítěznou brankou o osudu duelu. Další trefu přidal deset minut po změně stran Hovorka.

6. kolo první ligy:

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)

Branky: 39. Přikryl, 63. Mingazov, 66. Chramosta. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Horák. ŽK: Buchta (Brno). Diváci: 2831.

M. Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek - Přikryl (85. Jánoš), Rada (77. Mareš), Matějovský, Mingazov (65. Chramosta) - Mebrahtu. Trenér: Uhrin ml.

Brno: Melichárek - Buchta, Pavlík, Kijanskas, Jovanovič, Juhar - Pilík (87. Gáč), Polák (75. Fortes), Sedlák, Lutonský - Škoda (70. Koné). Trenéři: Dostálek a Přerost.

Sparta Praha - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 17. Rosický, 55. Hovorka. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Kříž. Bez ŽK. Diváci: 9320.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Mareček, Hovorka, Costa - Mandjeck, Sáček (58. M. Frýdek) - Biabiany, Rosický (86. Plavšič), Šural (62. V. Kadlec) - Lafata. Trenér: Stramaccioni.

Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (56. Štepanovský) - Panák, Janečka (73. Smrž) - Kalabiška, Budínský (69. T. Weber), Letič - Ramírez. Trenér: J. Weber.

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 3:2 (1:1)

Branka: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90. Ikaunieks - 23. Holenda, 71. Brandner. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kotalík. ŽK: Nový - Ostojič. Diváci: 2462.

Jihlava: Rakovan - Nový (69. Pecháček), Tlustý, Krejčí, Keresteš - Fulnek (62. Klíma), Vaculík, Zoubele, Popovič (76. Urblík) - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Kopecký.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bezpalec (46. Mustedanagič), Tetour - Koval (59. Holík), Miloševič, Brandner (84. Preisler) - Holenda. Trenér: Hynek.