Z 1:3 na 5:4! ČFL pobavila úchvatnou gólovou přestřelkou a obratem Štěchovic

Pořádně bláznivý zápas byl k vidění v rámci 5. kola České fotbalové ligy na hřišti v Brozanech. Ty sice po prvním poločase vedly nad Štěchovicemi 3:1, po změně stran ještě 4:3, ale po divokém průběhu nakonec padly 4:5. Novým lídrem tabulky je Chrudim, která v souboji prvních dvou týmů vyhrála na půdě Loko Vltavín.

V Brozanech čekaly dvě stovky diváků na první gól jen pět minut, kdy skóre otevřel hostující útočník Batka. Domácí ale ještě před ochodem do kabin skóre díky třem trefám otočili. Krátce po změně stran nejprve snížila největší hvězda v dresu Štěchovic, bývalý prvoligový hráč Ladislav Volešák a o chvíli později srovnal Těžký.

Tím ale bláznivý zápas neskončil. Ani zdaleka. V 58. minutě vrátil Brozanům vedení Benda, po hodině hry ale srovnal na 4:4 Maruš. Dvacet minut před koncem mohl opět vrátit misky vah na domácí stranu Benda, ale při penaltě vůbec netrefil branku a Brozany toho záhy hořce litovaly. O pět minut později totiž dokončil obrat hostujícího celku a zároveň uzavřel bláznivou a divokou přestřelku kanonýr Batka. Štěchovice tak ukončily sérii porážek a výhrou si polepšily na devět bodů, Brozany zůstávají se čtyřmi body na 14. místě.

Tabulce ČFL po tomto víkendu nově kraluje Chrudim, která uspěla ve šlágru dvou nejlepších týmů na půdě Loko Vltavín. Východočeši vedli už po prvním poločase 2:0. Poté sice snížil Macháč, ale Chrudim i přes vyloučení svého kapitána Langra za nebezpečný zákrok do oblasti hlavy a krku hubený náskok uhájila a pražského soupeře vystřídala v čele.

Stejně bodů jako Vltavín má i třetí Vyšehrad. Slavoj i díky Smolákovi, který dal během úvodních pěti minut hned dva góly, vyhrál hladce 4:1. V domácím prostředí se výsledkově i střelecky nadále daří Domažlicím. V předchozích třech domácích duelech neztratily ani bod a nastřílely 12 branek. V nastoleném trendu pokračovaly i proti Zápům. Ty odjely ze západu Čech s porážkou 1:5.

Další porážky zaznamenaly oba nováčci Čížová s Nymburkem, tyto týmy také uzavírají tabulku. Nymburk navíc protáhl čekání na první vstřelený gól ve třetí lize už na 540 minut.

ČFL, 5. kolo:
Vyšehrad  - Převýšov 4:1 (1. a 5. Smolák, 22. Máče, 71. Hašek – 12. Sedláček, 132 diváků)
Vltavín – Chrudim 1:2 (55. Macháč – 7. a 38. Langr, ČK: 74. Langr, 150 diváků)
Benešov – Litoměřicko 0:0, 4:5 na pen. (150 diváků)
Králův Dvůr – Ústí nad Orlicí 3:0 (5. Matas, 8. a 86. Kraus, 200 diváků)
Dobrovice – Písek 1:2 (83. Volf – 26. Milec, 44. Froněk, 250 diváků)
Domažlice – Zápy 5:1 (36. Hejda, 54. a 85. Došlý, 68. Pfeifer, 88. Mužík – 73. Šerý, 230 diváků)
Benátky nad Jizerou – Nymburk 1:0 (73. Hakl, 250 diváků)
Brozany – Štěchovice 4:5 (26. Franc, 32. Studecký, 40. Bubeníček, 58. Benda – 5. a 75. Batka, 49. Volešák, 54. Těžký, 65. Maruš, 210 diváků)
Jirny – Čížová 3:0 (35. Pokorný, 61. Vondráček, 83. Klán, 200 diváků)