Rosický: Dělal jsem taktické chyby a v závěru jsem se na hřišti jen motal

Poprvé v základní sestavě od návratu do Sparty a hned vítězný gól. Nedělní večer si Tomáš Rosický v duelu proti Karviné užil náramně. Po zápase přiznal, že s blížícím se závěrečným hvizdem tahal nohy, ale na derby bude fyzicky připraven ještě lépe.

Rosický: Dělal jsem taktické chyby a v závěru jsem se na hřišti jen motal

„Ze začátku jsme hráli dobře, ale pak přišly problémy. Byli jsme hrozně otevření a soupeř měl tak dost příležitostí k tomu, aby nás potrestal. Po změně stran už to z naší strany bylo lepší. Bylo fajn, že se Karviná snažila hrát. Lepší soupeř by naše chyby potrestal,“ nechal se po utkání slyšet Rosický.

Sám bývalý kapitán české reprezentace se v první půli dopouštěl taktických chyb, třeba když chodil hodně nahoru a otevíral prostor pod sebou. Tím pádem se pak nestíhal vracet.

Nejzářivější moment přišel v 17. minutě. „Dostal jsem dobrý míč, ale takhle žabičkou jsem to trefit nechtěl. Mířil jsem nahoru,“ smál se mezi novináři.

Rosický doufá, že zlepšený výkon pomůže týmu i do dalších zápasů, třeba hned v derby, které je na programu příští týden. „Pokud vyhrajeme derby, jdeme před Slavii. Na druhou stranu se stále dopouštíme hodně chyb,“ pokračovala někdejší opora Dortmundu a Arsenalu.

Na trávníku vydržel až do 86. minuty a jak sám přiznával, bylo to tak akorát. „Už jsem se tam motal a měl jsem toho plné zuby. Po antibiotikách to bylo složité. Příští týden to ale bude lepší,“ dodal.