Nagelsmann je mistr taktiky, chválí Kadeřábek nadřízeného. Bude opět nastupovat v základu?

Prvním týmem, který v letošní bundesligové sezoně nachytal Bayern, byl Hoffenheim, jehož mladý trenér Julian Nagelsmann dosud se slavnou bavorskou značkou z Allianz Areny neprohrál.

Nagelsmann je mistr taktiky, chválí Kadeřábek nadřízeného. Bude opět nastupovat v základu?

U vítězství 2:0 byl také pětadvacetiletý český reprezentant Pavel Kadeřábek, jenž hrál 75 minut na Kingsleyho Comana a 15 minut na Francka Ribéryho a dle svých slov si během svého prvního startu v základní sestavě v této sezoně pořádně máknul.

"Trenér Julian Nagelsmann nás na Bayern tradičně velmi dobře připravil, on je mistr taktiky. Vždyť jsme ho porazili i v minulé sezóně a jednou jsme s ním remízovali. Bayern měl víc balón, což je u něj tradiční a vytvořil si dvě nebo tři šance. My jsme ale pozorně bránili a sami si připravili asi tři možnosti, z nichž jsme dvě proměnili, takže jsme byli velice efektivní," pochvalovala si bývalá defenzivní opora Sparty, jejíž hodnocení vyšlo na sport.cz.

Jako cizinec to nemá zrovna lehké. Německý systém upřednostňuje domácí hráče a zahraniční akvizice nemůže být na stejné úrovni, ale musí být lepší než oni. Z toho, že na startu sezony v sestavách absentoval, se ale nehroutí a nadále poctivě pracuje...

"Je to strašně těžké. Zažil jsem tu dvě diametrálně odlišné sezóny. V té první jsme hráli o záchranu a ve druhé jsme si vybojovali historickou účast v pohárové Evropě. Soupeře jsme v bundeslize přehrávali. Snažíme se hrát ofenzívně, podobně jako Bayern nebo Dortmund. Když se ale nedaří, většinou to odnesou cizinci. Němcům se věří víc, ale tak to má asi být. Mají propracovaný systém výchovy svých hráčů. Je mi jasné, že musím využívat svoje přednosti, jezdit po lajně nahoru dolů, a nedělat kličky navíc. Nějaký balón také zkazím, všichni v Hoffenheimu ale oceňují, že na trávníku hraju zodpovědně a nechám tam všechno," vysvětlil na webu sport.cz spoluhráč Kramariče, Gnabryho nebo Wagnera, jenž má v nynějším ročníku německé ligy odehráno 123 minut čistého času.

V úvodu ročníku ho třicetiletý kouč nestavěl. Obrátí se vývoj situace právě díky přičinění na cenněném skalpu Bayernu?

Zvedá se opona LM a EL, šlágrem víkendu derby v Londýně a v Praze