Pravou nohu má jen na opírání, i tak by ale mělo liberecké Lvíče s dobrými centry Votrokům pomoci....

Pravou nohu má jen na opírání, i tak by ale mělo liberecké Lvíče s dobrými centry Votrokům pomoci....

Votroci už mají pár dní novou posilu. Tou je člen reprezentační jednadvacítky Karel Knejzlík, jehož jste možná viděli v nedávném utkání Lvíčat s Běloruskem, a který byl Pod lízátka zapůjčen ze Slovanu Liberec.

Jak se vůbec stalo, že se levonohý obránce ocitl na východě Čech v souboru trenéra Karla Havlíčka? "To, že bych zde mohl hrát, se poprvé řešilo již někdy o prázdninách, v rámci přestupu Tomáše Malinského do Liberce. Nakonec z toho ale nic nebylo, zdálo se, že si získám pozici v libereckém kádru. I tam však došlo nakonec ještě k nějakým příchodům, a tak bych asi neměl potřebné zápasové vytížení. Chtěl jsem najít tým, který by měl o mé služby zájem a kde by byla větší šance hrát, než v mateřském klubu. Ozval se mi znovu Hradec, já za to moc děkuji a budu se snažit, abych maximálně přispěl k dobré hře týmu," ozřejmil v rozhovoru pro fchk.cz nový člen hradeckého výběru.

Ačkoliv je brán za univerzála, který může nastupovat jak v záloze, tak v obraně, jistější je vzadu. "Je fakt, že jsem až do příchodu do Varnsdorfu hrál jenom zálohu. Tam mne dali do obrany a celkem mě to chytlo a nyní se považuji víc za obránce. I v reprezentaci nastupuji v obraně. Mám rád hru po lajně. Do středu hřiště mne to moc netáhne. Vydržím celý zápas odjezdit, nahoru-dolů, jako obránce rád podporuji ofenzivu, tlačím se dopředu. Troufám si říct, že se mi i celkem daří centry. Fakt je, že všechno hraju levou nohou, prává, ta je na opírání," přiznal na oficiálních stránkách celku FNL nový kolega Ottmara, Pázlera a spol.

Perspektivnímu borci se líbí, že bude o co hrát a že má jeho nový klub cíle s okamžitým návratem mezi elitu. Aktuálně je po semi kolech na třetí pozici se stejným bodovým ziskem jako vedoucí tandem České Budějovice a Opava. "Důležité pro mne je to, že Hradec má ambice postoupit zpět do nejvyšší soutěže a hrálo to v mém rozhodování podstatnou roli. Beru jako plus, že zde je tlak na výsledky. I co jsem měl nyní možnost vidět na hřišti, tak kluci si za tím jdou, dokázali zlomit ve svůj prospěch zápas, ve kterém prohrávali, změnili styl hry a šli si za svým cílem," uzavřel dvacetiletý mladík, jenž si v minulém ročníku Fotbalové národní ligy připsal 27 startů a v letošní sezoně první ligy odehrál během dvou vystoupení pouhých pět minut. Nyní by se mělo jeho vytížení opět rapidně zvýšit...

HOLZER: JDE I O PRODUKTIVITU A JÁ MÁM ZATÍM JEN JEDNU ASISTENCI, COŽ JE MÁLO. CHTĚL BYCH TÝMU POMOCI VÍCE