Ronaldo si Zlatý míč letos nezaslouží. Jsou tu lepší. Kdo to tvrdí?

Zvedá se opona Ligy mistrů a s ní jedno z kritérií, které bude spolurozhodovat o tom, kdo získá začátkem ledna Zlatý míč za rok 2017. Favorité budou stejní jako v minulých letech. Už nyní se roztáčí zákulisní hra o tom, kdo z nich je lepší.

Ronaldo si Zlatý míč letos nezaslouží. Jsou tu lepší. Kdo to tvrdí?

Něco jiného tu přece jen je. Zatímco v předchozích letech se souboj zobecňoval víceméně mezi dva kluby, Barcelonu a Real, nyní do hry vstupuje klub třetí – Paris SG. Messi tak zůstal v Katalánsku osamocen, Ronaldo v Realu jakbysmet a Neymar musí v Paříží dokázat, že to zvládne i sám, bez LM 10.

Na sociálních sítích na účtech jiných profíků se už nyní rojí tweety a statusy o tom, kdy by měl Zlatý míč získat. A nebo taky jinak: kdo by jej neměl získat. Vyjádřil se tak mimo jiné Felipe Luis, obránce Atlétika Madrid. Ten „škrtá“ ze seznamu právě Cristiana Ronalda.

„Vím, že Zlatý míč je čistě subjektivní záležitost, ale Cristiano by jej letos neměl získat. Povedly se mu jen dva měsíce na konci minulé sezony, jinak nepodával tak špičkové výkony,“ napsal na tweet.

Felipe Luis působí u městského konkurenta Atlética už od roku 2010, ač je Brazilec a 31 násobný reprezentant země, jeho favoritem a oblíbencem je Argentinec Messi.

Začínající zápasy Ligy mistrů sice nerozhodnou hlasování, ale mohou výrazně napovědět o držiteli Zlatého míče za rok 2017.