Messi řádil proti Juve, Vaclík a Suchý prohráli na Old Trafford, Chelsea slaví skalp

Barcelona se Juventusu pomstila za vyřazení z loňského ročníku Ligy mistrů a italského soupeře porazila 3:0. Stejným výsledkem prohrála Basilej se dvěma Čechy v sestavě v Manchesteru a ve skotském Glasgow řádilo pařížské supertrio Mbappé, Neymar a Cavani. Nad Karabachem si doma zastřílela Chelsea a bez problémů sbíral body i Bayern Mnichov.

Barcelona odehrála proti Staré dámě nudný první poločas, ke konci se ale trefil Lionel Messi, jenž vstřelil historicky první gól Buffonovi. Po přestávce zvýšil Rakitič a Messi následně stanovil konečné skóre na 3:0. Mourinhovci doma hostili Basilej, jejíž defenzivu táhl obránce Marek Suchý a brankář Tomáš Vaclík. Ti se ale podle skóre v nejlepším světle neukázali a prohráli shodným výsledkem jako Juventus.

Římské AS bez Patrika Schicha doma přivítalo Atletico Madrid, diváci na Stadio Olimpico ale gól neviděli. Bayern doma po brzkém vyloučením hostujícího hráče vyhrál nad Anderlechtem 3:0, z následné penalty se trefil Lewandowski a ve druhém poločase zvýšili Thiago a Joshua Kimmich. Benfika Lisabon neudržela vedení a doma proti CSKA Moskva prohrála 1:2. Řecký Olympiakos zase nestačil na Sporting Lisabon a svému soupeři podlehl 2:3.

Ruce si po úterním večeru může podat skotský Celtic a ázerbájdžánský Karabach. Glasgowské mužstvo hostilo Paris Saint-Germain a poznalo sílu tria Neymar, Mbappé a Cavani. Brazilská superstar otevřela skóre, pak se trefil Mbappé a dokonce dva přesné zásahy si připsal Uruguayec Cavani. Karabach na Stamford Bridge proti domácí Chelsea hořel ještě více a londýnskému týmu podlehl šestigólovým rozdílem, debutovým gólem se blýskl Zappacosta.

Branky: 50. Seferovič - 63. Vitinho z pen., 70. Zhamaletdinov

Celtic Glasgow - Paris Saint-Germain 0:5 (0:3)
Branky: 19. Neymar, 34. Mbappé, 40. z pen. a 85. Cavani, 82. Lustig vl.

Chelsea - Karabach 6:0 (2:0)
Branky: 5. Pedro, 30. Zappacosta, 55. Azpilicueta, 71. Bakayoko, 76. Batshuayi, 82. Medvedev vl.

Manchester United - Basilej 3:0 (2:0)
Branky: 35. Fellaini, 53. Lukaku, 84. Rashford

Olympiakos - Sporting Lisabon 2:3 (0:3)
Branky: 90. a 90+3. Pardo - 2. Doumbia, 13. Martins, 43. Fernandes