Koubek se opřel do svých bývalých spoluhráčů ze Sparty: Na místě bylo projevit víc respektu

Nový hrdina z Roazhon Parku Tomáš Koubek má po svém přesunu do Ligue1 čistější hlavu, než tomu bylo na startu nového soutěžního ročníku, kdy ještě patřil Spartě.

Koubek se opřel do svých bývalých spoluhráčů ze Sparty: Na místě bylo projevit víc respektu

"Je to tak. Dokázal jsem si, že o mě kluby v zahraničí stojí. A že docenily, co jsem za poslední dva roky ukázal. Především na evropské scéně v Liberci," pronesla v interview pro Deník Sport nová posila Stade Rennes.

Na Letné přitom vstoupil do sezony jako dvojka až za Martinem Dúbravkou a chytat začal až po jeho chybách. "Zásadní bylo, aby se Sparta dala po příchodu mnoha posil do kupy. Jakmile jsem věděl, že na začátku sezony nebudu chytat nejvíc mě mrzelo, že se do branky dostanu pouze v případě týmového neúspěchu. A spoléhat na to blyo hrozné. Víte, Sparta potřebuje čas. A ten nemá. V neděli se hraje derby, které může celou sezonu otočit. Je to jednoznačně zlomový zápas sezony," přednesl muž, jenž vstoupil do francouzské ligy třemi body na horké půdě Olympique Marseille a za svůj výkon nominován do sestavy kola.

Andrea Stramaccioni ho údajně celou dobu bral jako číslo 1, ale nakonec měl sedět kvůli tomu, že přišel do letní přípravy s mírnou nadváhou. Jak to viděl sám strážce svatyně? O italském stratégovi vůbec špatně nemluvil, naopak. "Nemyslím, že bych měl kila navíc. Tohle nebyl rozhodující faktor, proč trenér upřednostnil Martina Dúbravku. Z mého pohledu je Stramaccioni dobrý trenér. Má svůj styl, svoji vizi. Pokud by se všichni naladili na správnou notu ve Spartě by to fungovalo. Trenér kvalitu a odbornost jednoznačně má. V jeho osobě jsem žádný problém neviděl," doplnil ve Sportu český reprezentant.

Co tedy stojí za tím, že je slavné "S" stále nepřesvědčivé a jeho největším dosavadním úspěchem je dvougólové vítězství nad Karvinou po vyrovnaném průběhu? Exhradecký brankář to vidí jasně. "Přišlo 11 nových kluků a vesměs to jsou cizinci. To samozřejmě problém je. Sám jsem nyní v pozici cizince ve francouzské kabině. Snažím se co nejvíce zapadnout a co nejvíce mluvit francouzsky, abych všem lidem v klubu dokázal, že jejich jazyk repektuji a že stojím o to, abych s nimi v jejich mateřštině komunikoval. U zahraničních hráčů ve Spartě mi respekt k našemu jazyku chyběl. Necítil jsem ochotu se naučit alespon základní pokyny. Samozřejmě že úředním jazykem byla angličtina, ale na místě bylo projevit víc respektu," uzavřel na stránkách Deníku Sport svůj kritický pohled na třetí tým minulého ročníku čerstvě pětadvacetiletý Koubek, jehož čeká domácí premiéra před vlastním publikem v neděli proti Nice.

Reprezentační vůdce Darida: Pár hezkých branek jsem už dal