Hájek před těžkou rumunskou bitvou: Musíme dokázat, že umíme střílet branky

Plzenští, kteří jsou v domácí HET lize rozjetí jako lokomotiva, čeká ve čtvrtek bitva v rumunské Bukurešti proti tamnímu celku FC SB, což je někdejší Steaua, která úřadujícího vicemistra vyřadila před pár týdny z předkola Ligy mistrů.

Hájek před těžkou rumunskou bitvou: Musíme dokázat, že umíme střílet branky

"Víme, co nás čeká. Letíme do Bukurešti potřetí, známe letiště, město i stadion, ale už by to chtělo uhrát tam dobrý výsledek. Máme touhu vrátit jim porážku z předkola Ligy mistrů. Rumunské celky nám v poslední době moc neseděli, teď to chceme zlomit," burcoval na stránkách fcviktoria.cz slovenský záložník Patrik Hrošovský.

Co ho opravňuje k optimismu? "Daří se nám, v lize jsme vyhráli všechny zápasy, podařilo se nám postoupit i do skupiny Evropské ligy. Věřím, že se naše dobrá forma projeví i na hřišti," pokračoval svěřenec kouče Pavla Vrby.

V podobném duchu hovořil také pětadvacetiletý stoper Tomáš Hájek, jenž v dosud domácí nejvyšší soutěži naskočil do všech šesti klání a je pevnou součástí západočeské obrany. "Budeme bojovat o body do skupiny, které se počítají. V domácí lize jsme na určité vlně a věřím, že i v Rumunsku potvrdíme stoupající formu," pokračoval webem fcviktoria.cz citovaný střední obránce se zlínskou či hradeckou minulostí.

Oba výběry se dobře znají, hrály spolu dvakrát a od té doby se kádry až tak nezměnily. "V Bukurešti jsme dvakrát vedli. Možná to bylo i tím, že nás trochu podcenili a mysleli si, že se porazíme sami. To se ale nestalo. V zápase v Plzni na nás už byli stokrát lépe připraveni. Víme, jak jsme hráli a jak hrát máme, musíme být zodpovědní, držet to vzadu na nulu a dokázat to, že umíme střílet branky. Máme už herní praxi, což je pro nás určitě dobře," zakončil defenzivně laděný kolega Hejdy, Hubníka, Limberského a spol.

Celek SC Fotbal Club FCSB SA je v tabulce rumunské Lize I na průběžné čtvrté pozici se čtyřbodovou ztrátou na Kluž. Naposledy tým okolo francouzského kanonýra Gnohéreého nestačil na devátý Vitorul, který favorita udolal po výsledku 1:0.

Stoch byl docela v šoku, že jsme spolu zase ve stejné šatně, smál se Necid