Mourinho: Anglické týmy nemohou v LM gigantům konkurovat

Premier League je nejkvalitnější soutěží světa, ale ani anglické top kluby nemohou konkurovat těm nejlepším v Evropě. Alespoň si to myslí manažer Manchesteru United José Mourinho, podle něhož hrají celky z ostrovů až druhé housle za kluby jako Barcelona, Real Madrid nebo Bayern Mnichov.

Mourinho: Anglické týmy nemohou v LM gigantům konkurovat

Portugalský kouč dovedl v úterý rudé ďábly k triumfu nad Basilejí a vstup do milionářské soutěže tak United po výhře 3:0 vyšel na jedničku. Dařilo se i Chelsea, která smetla Karabach půltuctem gólů. I přes hladkou výhru však našel na výkonu svých svěřenců poměrně dost nedostatků.

Kromě Chelsea a United se o ušatý pohár porvou ještě Manchester City s Liverpoolem. Žádný z tohoto kvarteta však nemá šanci uspět. Důvodem je absence zimní přestávky, během které mohou celky z Německa nebo Španělska načerpat síly.

„Pro týmy jako Real, Barca nebo Bayern začíná Liga mistrů až v únoru. Teď se jen zahřívají a v novém roce, kdy budou anglické celky v plném zápřahu, budou odpočaté a plné energie. Kluby z Premier League tak budou hrát opět druhé housle,“ smutnil trenér, který zažil úspěšná angažmá v Realu, Chelsea nebo Interu Milán.

Šanci na úspěch by anglické týmy měly pouze v případě, že by došlo ke změně hracího systému.