To byl nákup století! Kdo se Realu skutečně vyplatil?

Real Madrid v létě nepředvedl žádný megatransfer, čehož možná nyní trenér Zinedine Zidane lituje. Bílý balet má totiž potíže na hrotu útoku, když zraněného Karima Benzemu nemá kdo nahradit. V minulosti však na San Bernabéu zamířila celá řada vynikajících hráčů. O kom ale lze říci, že šlo o nákup století?

To byl nákup století! Kdo se Realu skutečně vyplatil?

Jestli ne na samotném vrcholu, tak hodně vysoko, bychom nalezli jméno Toniho Kroose. Německý reprezentant totiž přišel z Bayernu Mnichov v roce 2014 za 25 milionů eur, což je při pohledu na částky, které se za špičkové borce platí dnes, naprosto směšná sumička.

Už tehdy jeho agent říkal, že Real udělal nákup století a nepletl se. Během svého působení v Realu odehrál Kroos přes 150 zápasů, ve kterých patřil ke klíčovým hráčům. Třeba jen v loňské sezoně si připsal 12 ligových asistencí. V tomto pohledu byl lepší jen Luis Suárez z Barcelony (13). Navíc pouze tři fotbalisté pro své spoluhráče vytvořili více šancí, než právě sedmadvacetiletý záložník.

Ten se mimo jiné může pyšnit tím, že od sezony 2012/13 v Lize mistrů nikdo nepřipravil více gólových příležitostí. Celkem u jeho jména najdeme číslovku 125! Druhý v pořadí Cristiano Ronaldo měl prsty ve 103 šancích, stejně jako Philipp Lahm.

„Když se podíváte na dnešní částky, které se za hráče platí, a uvědomíte si, že za Kroose dal Real 25 milionů eur, tak lze říci, že šlo o nákup století,“ prozradil Volker Struth deníku Bild a pokračoval: „Pro dokreslení lze dodat, že v témže roce Real koupil Jamese Rodrígueze z Monaka za 80 milionů eur.“