Tohle si Šilhavý za rámeček nedá: S týmem prý nedovede nic vymyslet, což je hrozně vidět

Ladislav Vízek se ve svém pravidelném středečním sloupku v Deníku Sport dotkl obou slavných "S", které mají před sebou nedělní ostře sledované derby ve vršovickém Edenu. A při té příležitosti rozhodně nechválil trenéra domácího souboru Jaroslava Šilhavého.

Tohle si Šilhavý za rámeček nedá: S týmem prý nedovede nic vymyslet, což je hrozně vidět

"Oba kluby v létě nakupovaly. Slavia to udělala líp než Sparta. Jsem vážně nadrženej, jak to dopadne. Bude to duel dvou trápících se jedenáctek, proto se neodvažuju tipovat. Hodně se šije do Sparty, zaslouží si to, ale nikdo už nevidí, že Slava také nijak neoslňuje," rýpl si ve Sportu internacionál.

Pro úřadujícího šampiona neměl zrovna slova chvály. "Na hřišti to není žádná hitparáda, má problémy s góly, nepostoupila do Ligy mistrů, v lize střádá remízy. Takhle nabušenej mančaft by měl v Olomouci suverénně vyhrát. Slávistické kolísání mě překvapuje, protože Jarda Šilhavý má snazší pozici než Stramaccioni ve Spartě," připomněl na stránkách Deníku Sport dvaašedesátiletý komentátor

A několikanásobný mistr Československa s Duklou si ještě přisadil. "Trenér Šilhavý měl víc času na sehrání celého týmu. Co vím, že když z Dukly odešel, v klubu toho moc nelitovali. Jarda je typ hodného člověka. Přijde mi, že s týmem nedovede nic vymyslet, což je hrozně vidět," nebral si servítky držitel olympijského zlata z roku 1980.

A proč mu současná hra slavného S" z Vršovic, které čeká ve čtvrtek večer vstup do EL proti Maccabi Tel Aviv, příliš nevoní? "Slavia hraje furt silou, takticky na tom není bůhvíjak. Osobně nejsem příznivec složitostí ve fotbale. Čím je jednodušší, tím je hezčí, ale možná nazrála doba, že by Slavia měla někoho překvapit. A to se prostě neděje. Když si to vezmu největším trumfem Jardy bylo, že vyhodil Van Kessela. Ukázal, že dovede být tvrdý a neoblomný. Jsem na to derby strašně zvědavý, oba trenéři se v tom plácají," zakončil svůj monolog ve Sportu Vízek, jenž dohrál svou profi kariéru ve francouzském Le Havru.

Gólman lvíčat a Dynama Staněk: věřím, že kvalita je tady obrovská a ligu dokážeme vykopat