APOEL dostal v Madridu trojku, Dortmund nestačil na Spurs

Obhájce prvenství v Lize mistrů Real Madrid vstoupil do nového ročníku milionářské soutěže hladkou tříbrankovou výhrou nad APOELem Nikósie, přemožitelem pražské Slavie ze 4. předkola. Dvěma góly o sobě dal vědět portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo. Liverpool se rozešel smírně se Sevillou 2:2 a Tottenham doma vymazal Borussii Dortmund po výsledku 3:1.

Real dal na nevydařený vstup do LaLigy na půdě Champions League zapomenout již ve 12. minutě, když si na zadní tyči Ronaldo počkal na Baleův centr a skóroval. Brzy po pauze přidal z penalty další gól. Šlo už o jeho 12. proměněný pokutový kop v Lize mistrů, což je nový rekord.

APOEL za celé utkání na branku bílého baletu vyslal jedinou střelu, která v síti neskončila. Naopak se prosadili ještě domácí, když se prosadil střelou přes hlavu obránce Ramos.

Dařilo se i Manchesteru City, který si s Feyenoordem poradil i díky výtečnému vstupu do zápasu. Na první gól čekali fanoušci pouze 95 vteřin, kdy se prosadil obránce Stones. V desáté minutě už to bylo o dvě branky po gólu Agüera. Ještě před poločasem se trefil i Brazilec Gabriel Jesus a po změně stran stanovil konečný výsledek duelu druhým gólem Stones.

Tři body získal i Tottenham, který si ve Wembley poradil s Dortmundem 3:1.

1. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

Liverpool - FC Sevilla 2:2 (2:1)

Branky: 21. Firmino, 37. Salah - 5. Ben Yedder, 72. Correa. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ČK: 90.+4 Gomez (Liverpool).

Maribor - Spartak Moskva 1:1 (0:0)

Branky: 85. Bohar - 59. Samedov. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Borsch (všichni Něm.).

Skupina F:

Šachtar Doněck - Neapol 2:1 (1:0)

Branky: 15. Taison, 58. Ferreyra - 72. Milik z pen. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4 (0:3)

Branky: 2. a 63. Stones, 10. Agüero, 25. Jesus. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Skupina G:

FC Porto - Besiktas Istanbul 1:3 (1:2)

Branky: 21. vlastní Tošič - 13. Talisca, 28. Tosun, 86. Babel. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn (všichni Angl.)

Lipsko - Monako 1:1 (1:1)

Branky: 33. Forsberg - 34. Tielemans. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.).

Skupina H:

Tottenham - Dortmund 3:1 (2:1)

Branky: 15. a 60. Kane, 5. Son Hung-min - 11. Jarmolenko. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). ČK: 90.+2 Vertonghen (Tottenham).

Real Madrid - APOEL Nikósie 3:0 (1:0)

Branky: 12. a 51. z pen. Ronaldo, 61. Ramos. Rozhodčí: Bastien - Zakrani, Haquette (všichni Fr.).