Vaclík: Věřím, že se brzy vrátíme se tam, kam patříme. Na špičku

Basilejský Tomáš Vaclík má za sebou neúspěšné vystoupení na rudé straně Manchesteru. Hraní v Divadle snů na Old Trafford označil i přes jasnou prohru 0:3 za nádherný zážitek, po kterém si vyměnil dres s Davidem de Geou.

Vaclík: Věřím, že se brzy vrátíme se tam, kam patříme. Na špičku

"Projevil se ten velký rozdíl v hráčské kvalitě. Na tu nemáme," posteskl si bývalý strážce svatyně Vítkovic, Viktorie Žižkov či Sparty.

Jak na něj aktuální lídr Premier League působil? "Sebevědoí pramení z jejich kvality. Jsou to borci nejvyšší světové třídy. My jsme poctivě bránili, ale oni byli velice trpěliví. Drželi míč, hledali skupiny, zkoušeli a čekali. Věděli, že jejich chvíle přijde. A když přišla, dokázali ji gólově využít. Oni umí hrát do otevřené obrany i do plných," pokračoval v hodnocení Mourinhova souboru kolega Marka Suchého.

Právě ten sváděl časté boje s belgickou hvězdou v útoku Rudých ďáblů Romelem Lukakem. Ostrostřelec s minulostí v Chelsea, Evertonu či Anderlechtu udělal velký dojem i na něj. "Hlavně Mára Suchý si s ním užil. Lukaku má přes sto kilogramů, je vysoký, urostlý a svoji sílu dokáže využít v osobních soubojích. Obránci od něj kolikrát odpadávají. Opravdu hrozný fotbalový tank. Navíc je i velice rychlý, technicky dobře vybavený. Vždyť ve čtyřiadvaceti letech má na kontě přes sto dvacet nastřílených gólů. Je to opravdu vynikající útočník," doplnil několikanásobný mistr švýcarské nejvyšší soutěže.

Do ní však jeho klub nevstoupil vůbec dobře a po několika zaváháních již ztrácí na první místo, na které je zvyklá, několik bodů. Vaclík je ovšem optimistou. "Náš výkon opravdu nebyl tak špatný, jak říká výsledek. Můžeme se od něj odrazit. Nejsme na tom tak špatně ani v domácí lize. Po sedmi kolech ztrácíme na Young Boys Bern tři body. To není moc. V minulých letech měly kluby kolem nás zhruba tolik bodů jako teď, jenže my už jsme o pět vedli a hrálo se nám lépe. Tohle je pro nás nové. Ale v klubu se všechno změnilo, od vedení, trenéra po herní filosofii a styl. Sedá si to a já věřím, že brzy i sedne a vrátíme se tam, kam patříme. Na špičku tabulky," uzavřela osmadvacetiletá jednička českého národního mužstva.

Mourinho: Anglické týmy nemohou v LM gigantům konkurovat