Trenér Zlína: Dovedeme udeřit a potom to nějak umanévrovat. To je náš způsob hry

Zlínským už se to krátí a do jejich premiéry v základní skupině Evropské ligy zbývají pouhé hodiny. Pohárově zkušenějšího moldavského giganta Sheriff Tiraspol se Ševci pokusí položit na lopatky na hanáckém Andrově stadionu ve čtvrtek večer.

Trenér Zlína: Dovedeme udeřit a potom to nějak umanévrovat. To je náš způsob hry

"Věnovali jsme přípravě hodně. Hned jak skončilo ligové utkáním. Materiály jsme měli posbírané a byli jsme i ve spojení s Legií Varšava. Takže jsme měli perfektní rozbory utkání Sheriffu s Karabachem. Zápasy s Legií pro nás byli výchozí. Viděli jsme dva způsoby hry soupeře. Je to dynamické mužstvo, které se opírá o některé hráče, jenž jsou nadstandardní. Víme, jaké způsoby hry dovedou hrát a trochu jsme se na to připravili," citovaly stránky fcfastavzlin.cz slova šéfa lavičky klubu z moravské Letné Bohumila Páníka.

Sheriff vládne moldavskému fotbalu již dvě dekády. Jak vidí jeho sílu nadřízený Beauguela, Diopa, Vukadinoviče a spol.? "Kvalita se dá určitě srovnat s českou špičkou. Já to přirovnávám k naší silné trojce z ligy. Je to podobný fotbal, jako jsme hráli v Turecku a proto jsme tam letěli. Zkušenosti z toho máme. Hráli jsme tam s Ludogorcem. Toto jsou typické východní mužstva, která jsou obohacena o hráče ze západu a mají vybrané ty nejlepší hráče z východu. Jsou tam obrovské finanční prostředky a krásný tréninkový areál. To mužstvo je opravdu vyspělé," chválil nejbližšího soupeře zlínský generál.

A s čím tedy půjde vítěz MOL Cupu do onoho prestižního utkání? "Spokojen bych byl s vítězstvím. Vždycky jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát. Dá se hrát i proti Barceloně, což jsme mohli vidět tento týden. Všichni jdou proti ni vyhrát a nakonec prohrají, nebo aspoň většina z nich. Jednou za čas ale toho soupeře můžeme přehrát a vyhrát s ním. Když nás soupeř podcení a není v ideální formě, tak se jim to naskládá. My dovedeme udeřit a potom to nějak umanévrovat. To je náš způsob hry. Kvalita toho mužstva je obrovsky veliká a vítězství je pro nás z říše snů. My za těmi sny ale chceme jít a chceme kráčet dál," doplnil na webu fcfastavzlin.cz Páník, jemuž se postupně vrací do hry marodi. Start Janíčka, Holíka nebo Hronka je však ještě vyloučen...

Křetinský nabádá fanoušky: Nechoďte! Plyn ani vulgarity na Spartu nepatří!