Hutná druhá půlka týdne? Síly rozložíme mezi více hráčů, potvrzuje Šilhavý

OBSAHUJE VIDEO

Mistrovská Slavia má před sebou dvě domácí výzvy ve čtyřech dnech. Nejprve v Edenu přivítá Maccabi Tel Aviv a o pár dní později bude hostit největšího tuzemského rivala ze Sparty.

Hutná druhá půlka týdne? Síly rozložíme mezi více hráčů, potvrzuje Šilhavý

"Samozřejmě to není jednoduché, dva těžké zápasy v rychlém sledu za sebou. Je pro nás důležitý vstup do Evropské ligy, tak i nedělní derby. Kádr máme široký, věřím, že oba zápasy zvládneme. Mezi zápasy jsou jen dva dny, čas na regeneraci nebude tak velký. Počítáme s tím, že síly rozložíme mezi více hráčů," uvedl na tiskové konferenci kouč sešívaného souboru Jaroslav Šilhavý.

Jak vidí nadřízený Sýkory, Zmrhala, Bořila a spol. prvního izraelského soupeře? "Silný, zkušený, velmi dobrý evropský tým, možná bych ho malinko přirovnal k Apoelu, hráči jsou si podobní. Velice dobří dovednostně, rychlostně, dokáží hrát organizovaně, jsou živelní v útočné fázi. V kvalifikaci ukázali, že i venkovní zápasy dokážou hrát organizovaně. Mají nebezpečné hráče ve středu zálohy, na křídlech, nečeká nás nic lehkého. Silou bych je zařadil na úroveň Sparty nebo Plzně," ozřejmil bývalý stratég Dukly, Jablonce či Liberce.

Sešívaní se na svůj pohárový vstup připravují již několik dní. Co by mohlo na hosty platit? "Hrajeme doma, budeme chtít, abychom byli hodně aktivní. Věřím, že nás požene dopředu plný stadion. Vytvářet si šance, i standardky a nakládat s nimi lépe než doteď. Sledovali jsme naživo jejich poslední zápas. Je jasné, že Kjartansson je hodně důležitý, ale osa Ben Haim stoper, kapitán, dále Tibi, Atzili z levé strany, ofenziva je silná. Musíme si dát pozor na všechny, není to tak, že bychom hlídali jen jednoho hráče," pokračoval Šilhavý, jemuž budou chybět Danny a Švento, ovšem Simon Deli je k utkání připraven.

Šilhavý dále uvedl, že chce s týmem postoupit ze skupiny a dál sbírat zkušenosti, které by se daly zúročit v dalších sezonách evropských pohárů. Ovšem na tiskové konferenci nemluvil jen on, ale i záložník Jaromír Zmrhal. "Těšíme se celá kabina, všichni jsme si přáli postoupit do evropských pohárů, i když se Liga mistrů nepovedla. Budou to velké zkušenosti, musíme hrát naplno, jak to dopadne, to už je jiná věc. Zkusíme dobře vstoupit do skupiny, vítězství by nám určitě zvedlo sebevědomí. Víme, že oba zápasy jsou hodně důležité, ale teď se všichni soustředíme na Maccabi. Na Spartu se budeme soustředit až od pátku. Hlavní bude proměnit šance, což se nám v minulých zápasech moc nedařilo," uzavřel na stránkách slavia.cz odchovanec úřadujícího mistra.

Barák stále myslí i na Slavii: Mrzí mě, že najednou nehrají hráči jako Zmrhal nebo Sýkora