Mladý slovenský dříč z Celty Vigo už byl doporučen i klubům z TOP 10

Trenčínský odchovanec Stanislav Lobotka, jenž se před pár lety mihl v rezervě Ajaxu Amsterdam, patří k nejvýraznějším kometám současné fotbalové branže. 

Mladý slovenský dříč z Celty Vigo už byl doporučen i klubům z TOP 10

Byl nejlepším hráčem slovenské jednadvacítky na polském Euru, poté přestoupil z dánské ligy, kde byl nejlepším hráčem svého klubu, do Celty Vigo a dostatečně byl vidět i v nedávném utkání Kozákova áčka, kde se neztratil ani vedle es jako Kucka, Hamšík či Škriniar.

Aktuálně je nevysoký středopolař jediným slovenským zástupcem ve španělské La Lize. Proč je jeho jméno v rámci Starého kontinentu stále větší a větší? "Největší rozdíl mezi ním a jeho vrstevníky je v tom, že je jeho výkonnost kontantní, stabilní. Pořád hraje stejně dobře," chválil ofenzivně laděného borce jeho agent Branislav Jašurek, do jehož portfolia patří i Gyömbér z Bari či Jakubech z Lille.

Barák stále myslí i na Slavii: Mrzí mě, že najednou nehrají hráči jako Zmrhal nebo Sýkora

Vítěz slovenské ligy z roku 2014 skutečně neusíná na dosažených vavřínech a neustále pracuje. Podobně jako třeba Alexis Sánchez v Arsenalu, který cvičí i během porad Arséne Wengera. "Je to tréninkový blázen. Jestli bych ho napodobil, zemřu," složil další kompliment manažer, jehož slova vyšla na serveru sme.sk.

Také proto by Celta Vigo nemusela být jeho konečnou stanicí. "Psalo mi pár skautů z velkých klubů, kteří ho doporučovali i do klubů z nejlepší světové desítky. Těší je to, protože jejich posudky o Lobotkovi nyní vyznívají ještě lépe. Trh je momentálně zavřený, není na prodej," ozřejmil sme.sk citovaný Jašurek, jenž během své hráčské éry nastupoval za Trenčín či Žalgiris Vilnius.

Dvadvacetiletému Lobotkovi, jenž před příchodem do Primera División odehrál více než šedesát ligových zápasů za Nordsjaelland, by doporučoval postupné krůčky. "Musí se uchytit v základní sestavě Celty Vigo. Zápasy v národním mužstvu mu spíš pomohly v klubu. Sportovní ředitel Celty mi psal, že společně s trenérem sledovali oba zápasy reprezentace a Standův výkon je moc potěšil," uzavřel na stránkách sme.sk manažer.

K tomuto datu zasáhl Lobotka, za něhož jeho současný klub vysázel 5 milionů eur, do sedmi duelů La Ligy. Během 400 minut čistého času zatím neskóroval.

Tecl na staronovém postu opět září. A má o 100 procent vyšší úspěšnost než Doležal