Známá exbarcelonská hvězda tvrdí, že nástupce Iniesty hraje ve Francii...

Známá exbarcelonská hvězda tvrdí, že nástupce Iniesty hraje ve Francii...

Bývalý záložník Barcelony Emmanuel Petit proklamuje, že budoucí nástupce Andrése Iniesty na katalánském Campu Nou hraje francouzskou Ligue1.

Dlouhodobou náhradu za španělského špílmachra a sběratele trofejí vidí mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000 ve dvaadvacetiletém záložníkovi Paris Saint-Germain Adrienu Rabiotovi.

Držitel titulů z Premier League i Ligue1 prohlásil následující: "Vždcky se ujímá iniciativy a dirigentské taktovky. V mnoha ohledech mi připomíná Iniestu, i když vím, že se najdou lidé, kteří mě s tímto názorem napadnou," přednesl Francouz.

Mistr Evropy ví, že mu po boku Messiho pšenka nepokvete a chce pryč

"Má podobný způsob hry, protože vše dělá s velkou jednoduchostí. Stále však musí pracovat na tom, aby byl více konzistentní. Protože se pořád pokouší svou hru zjednodušit ještě více, hraje přílíš sebejitě a jeho chyby mu mohou ublížit," pokračoval ve svém povídání někdejší hráč Monaka, Chelsea či Arsenalu, jenž ukončil profesionální kariéru před třinácti lety.

Budoucnost v Katalánsku je ve hvězdách, ale podle jeho slov z něj roste hvězda světového formátu. "V současné době má výhodu ve svém věku. Pokud bude pokračovat ve zlepšování touto rychlostí, stane se na své pozici jedním z nejlepších světových hráčů," zakončil šestačtyřicetiletý Petit, který nastoupil za zemi galského kohouta v třiašedesáti případech.

Někdejší hráč Toulouse ověnčený třemi tituly mistra země z let 2014, 2015 a 2016 se v Parku princů až do současnosti pohyboval mezi základní sestavou a lavičkou. V této sezoně 2017/2018 však za hvězdný soubor kouče Unaie Emeryho nastoupil v základní sestavě jak ve francouzském Superpoháru, tak Lize mistrů i všech šesti dosavadních duelech nejvyšší soutěže.

Barcelonskou šatnu zklamal prezident. Důvodem jsou tahanice s Iniestou