Hvězda Lyonu pod tlakem: Čekám od něj víc, hlásí trenér

Hvězda Lyonu pod tlakem: Čekám od něj víc, hlásí trenér

I když zahájil novou sezonu produktivně, není s ním jeho trenér zcela spokojen. Řeč je o Memphisu Depayovi z Lyonu, který v posledních týdnech neoplýval příliš oslnivou formou.

V Manchesteru United strádal, anglické prostředí mu nesedlo, a tak byl pro Depaye lednový odchod do Lyonu vysvobozením. Nizozemský talent se v novém působišti okamžitě vrátil ke svým bravurním výkonům ještě z dob, kdy hrával za PSV Eindhoven.

Nová sezona už ho ale v takové formě nezastihla. 23letý křídelník si sice v prvních pěti ligových zápasech připsal do „kanadského bodování“ 1+3, nicméně jeho výkony nebyly podle slov trenéra Lyonu Bruna Genesia ideální.

„Nejsem v něm zklamán, ale čekám víc, protože má obrovský potenciál. Jsem náročnější, přesto už v této sezoně dvakrát brilantně přihrál a vstřelil jeden důležitý gól,“ je Genesio na vážkách ohledně hodnocení svého svěřence.

Genesio dále přiblížil, proč není s výkony Depaye zcela spokojen. „Musí toho udělat více při hře bez míče. Ví to. Proti Nantes jsem ho nestáhl, jen abych mu dodal motivaci. Bylo to taktické rozhodnutí,“ dodal. Hráč ale reagoval na své dočasné umístění na lavičku dobře. V dalším zápase proti Guingampu už hrál zase od začátku a klíčovou asistencí se podílel na výhře 2:1.