Gólobraní ovládl Vyšehrad, Piták pomohl Zápům. V čele ČFL zůstává Chrudim

Zatímco v centru Litoměřic se o víkendu konalo tradiční vinobraní, na tamním fotbalovém stadionu byly zase v 6. kole ČFL k vidění gólové hody s menu čítajícím šest gólů. Domácí Litoměřicko neudrželo nadějný náskok a nakonec prohrálo s Vyšehradem po penaltovém rozstřelu. Pražané se posunuli na druhé místo za rozjetou Chrudim, kterou nedokázal zastavit ani Benešov.

Utkání na stadionu Litoměřicka muselo diváky bavit. Domácí, v jejímž dresu se představila posila v podobě někdejšího trojnásobného reprezentanta a držitele dvou mistrovských titulů Jana Blažka, vedli 2:0, po druhé trefě útočníka Davida Surmaje ze 73. minuty pak ještě 3:1. Na překvapivou výhru ale stejně nedosáhli. Za Vyšehrad se totiž v rozmezí dvou minut srovnal Josef Čtvrtníček, završil tím svůj hattrick a zápas poslal do penaltového rozstřelu. V něm ukázali pevnější nervy Pražané.

Podobný střelecký souboj elitních třetiligových útočníků jako Surmaj s Čtvrtníčkem svedli také převýšovský Jakub Urbanec s Janem Bočkem z Benátek nad Jizerou. V zápase se trefovali do černého jen oni, nikdo jiný. Urbanec se trefil třikrát, Boček dvakrát. Z výhry 3:2 se tak radoval domácí Převýšov.

Po šestém kole a pohledu na tabulku se mnoho fanoušků ptá, jestli někdo dokáže zastavit, nebo alespoň přibrzdit rozjetou Chrudim. Východočeši zatím ztratili body akorát po prohře na pokutové kopy na půdě ambiciózního Králova Dvora. Od té doby jen vítězí. Výtečnou formu potvrdili Východočeši také v domácím klání s Benešovem. Krátce před přestávkou poslal favorita do vedení Kopecký, v 69. minutě pečetil výsledek Kučera.

Mužstvo dvou tváří. Tak by se dalo mluvit o Domažlicích. Zatímco v domácím prostředí rozdávají soupeřům příděly, venku už to taková sláva není, body utrácejí jako na běžícím páse. To Jiskra potvrdila i v Králově Dvoře, kde padla 0:1. Cábelíci, kteří byli před sezonou pasováni do role jednoho z favoritů na triumf v ČFL, si tak alespoň spravili náladu po ne zrovna ideálním vstup do sezony.

Zaváhání Vltavínu, který prohrál 0:2 se Zápy i zásluhou Karla Pitáka, dokonale využila Dobrovice. Nováčkovi z Nymburka sice dovolila vstřelit na svém hřišti vůbec první třetiligový gól, ale to bylo tak vše. Hosté si odvezli po výhře 3:1 tři body, díky kterým se vyhoupli na třetí příčku v tabulce právě před Vltavín.

ČFL, 6. kolo:
Písek – Jirny 1:0
(88. Voráček, 325 diváků)
Chrudim – Benešov 2:0 (43. Kopecký, 69. Kučera, 260 diváků)
Králův Dvůr – Domažlice 1:0 (13. Procházka, 150 diváků)
Litoměřicko – Vyšehrad 3:4 po pen. (33. Dvořák, 52. a 73. Surmaj – 64., 75. a 77. Čtvrtníček, 150 diváků)
Čížová – Brozany 1:3 (87. Kočí – 20. a 76. Chukwuma, 49. Marič, 200 diváků)
Ústí nad Orlicí – Štěchovice 2:1 po pen. (28. Jeníček – 51. Batka, 340 diváků)
Převýšov – Benátky nad Jizerou 3:2 (18., 30. a 47. Urbanec – 26. a 75. Boček, 220 diváků)
Nymburk – Dobrovice 1:3 (84. Daněk – 36. Sedláček, 48. Eliáš, 54. Volf, 308 diváků)
Zápy – Vltavín 2:0 (21. Bulíř, 33. Piták, 120 diváků)

Aktuální tabulku ČFL, přehled všech výsledků a kompletní rozpis zápasů najdete zde

Talent z Vyšehradu Dominik Hašek: Hrát s Lavim? Byla to sranda! V kabině občas padne hláška