Proč jsou pro slávistu Stocha tabu reprezentace i slovenská média?

Nitra, Chelsea, Twente, Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Al Ain, Bursaspor a teď i Slavia. Dosavadní profesionální pouť sedmadvacetiletého záložníka sešívaného souboru Miroslava Stocha je vážně poutavá.

Proč jsou pro slávistu Stocha tabu reprezentace i slovenská média?

Jednu vadu na kráse ale ona cestu přeci jen má. Současný svěřenec kouče Jaroslava Šilhavého už totiž nějaký čas nereprezentuje svou rodnou zemi Naposledy nastoupil za slovenskou reprezentaci na startu loňského léta a její součástí už tak není zhruba patnáct měsíců.

Mohou za to jeho spory s trenérem Jánem Kozákem a spoluhráč Tomáše Necida, Josefa Hušbauera či Dannyho tvrdí, že pokud bude u kormidla Ján Kozák, národní trikot neoblékne. "Určitě chci reprezentovat, ale já už jsem po Euru rozhodl, že dokud tam bude trenér, který tam je, tak ne. Prostě jsme si nesedli, je to normální. Samozřejmě když se změní trenér a bude mě chtít, tak není problém," pronesl na stránkách magazínu Poločas fotbalista, jenž si připsal první reprezentační start již v roce 2009 a od té doby nasbíral 54 mezinárodních vystoupení.

Když v létě přicházel do Prahy, stalo se tak s pověstí kontroverzního hráče, který má být magnet na problémy. A živil to i bulvár, který připomněl pár eskapád z minulosti. Jak se na vše dívá samotný Stoch? "Neříkám, že se nic nestalo a že jsem nic špatného neudělal. Ale z věcí, které o mně byly napsané, je pravda možná tak ř0 procent. Zbytek ne. Některé věci mě fakt urazily, od toho momentu jsem přestal komunikovat se slovenskými médii. To trvá dodnes. Když jsem s nimi přestal komunikovat, tak stále jen rýpaly a rýpaly a vytahovaly takové věci, že když jsem to viděl tak jsem jen zíral. Prý jsem někdy napadl nějakého novináře, což není pravda to bych si v životě nedovolil. To jsou absurdní věci, které když jsem viděl, tak jsem skoro zkolaboval. Ať se píše kritika, negativní věci, já s tím souhlasím, ale ať je to pravda. Kdyby to byla pravda, tak nemám žádný problém ji přijmout a jen tak z ničeho nic bych nepřestal komunikovat s médii. Ale když o mě začaly psát takové věci, tak jsem si řekl, že je to konec a stačí. Kdo tomu chce věřit, ať tomu věří. Lidi, co mě znají, ví jaký jsem. Samozřejmě mám svoje chyby a svoje nálady, takový je každý. Ale já bych si nikdy nedovolil soudit nikoho, koho neznám," ohradil se ofenzivně laděný středopolař, jenž strávil při slavném derby na trávníku celých 90 minut.

Angličtí agenti tvrdí, že jezdit do Česka za pozorováním nemá smysl, protože jsou naši hráči předražení