Opavská radnice už s Číňany nejedná, lídr FNL je stále na prodej

Opavská radnice už s Číňany nejedná, lídr FNL  je stále na prodej

Číňané do druholigového klubu Slezský FC Opava nevstoupí. Tamní radnice ukončila jednání s údajným asijským zájemcem o přední tým Fotbalové národní ligy, jenž odstartoval novou sezonu jakožto jasně nejofenzivnější soubor celé soutěže. 

Dříve se psalo o tom, že by měla finalistu letošního MOL Cupu koupit švýcarská firma TICC, která má za sebou právě čínský kapitál. Společnost však nesložila požadovou zálohu a na povrch tak postuně začaly prosakovat pochyby...

Primátor Radim Křupala (ČSSD) v úvodu nového týdne uvedl, že zájem investova opadl. Opozice v podobě Marka Veselého z ODS pak jen kroutila hlavou a tvrdí, že to byla od začátku falešná hra.

"Zájem vychladl. Nepředpokládáme, že by se jednalo dál. Prodej jsme ukončili. Pokud přijde jiná relevantní nabídka, budeme požadovat fakta a už ne hypotézy," uvedl na stránkách aktualne.cz Křupala.

Město tak část svého podílu v klubu, jenž je současnosti na špici tabulky se stejným bodovým ziskem jako druhé Dynamo a třetí Hradec, nabízí dál k prodeji.

Chce za něj minimálně 50 milionů korun a také nějaké finanční garance. "Nabídku ale může podat kdokoliv. V rámci fotbalového světa se ví, že klub je na prodej," doplnil politik, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Šilhavý ztišil fámy o Jarolímovi. Vyhodí Křetínský Stramaccioniho do Vánoc?