Plzeň přepisuje historii a Sparta může jen závidět

Viktoria Plzeň se v dohrávce sedmého kola pořádně zapotila, ale drží stále bezztrátovou šňůru. Její bodové konto po výhře nad Zlínem se rozrostlo na stoprocentních 21 bodů. Na Slavii má náskok šesti bodů a na Spartu dokonce deset.

Plzeň přepisuje historii a Sparta může jen závidět

Plzeň je takhle „maximální“ poprvé ve své historii, překonala svoje klubové maximum. Když už byla řeč o Spartě, tu v počtu ligových zápasů bez porážky dohnala v neděli Slavia.

Za pondělní vítězství vděčí Plzeň dvěma faktorům: rychlému startu, kdy dala brzy dva góly a pak taky vynikajícímu Kozáčikovi, který zejména po přestávce zlikvidoval velké příležitosti ševců. Smolařem byl Vukadinovič, jeho dvě tutovky po gólu volaly. „Mrzí mě to, byly to obrovské šance. První půli jsme prospali, dostali jsme zbytečné góly. Po přestávce se vše zlepšilo, bod jsme si zasloužili, ale nic z toho není,“ líčil do kamer ČT Vukadinovič. Zlín tak dal svůj první ligový gól v této sezoně venku, ale na první body z cizích hřišť stále čeká. Neměl k němu daleko…

„Vedli jsme brzy dva nula, zbytečně jsme znervózněli, oni hráli vabank, byl to těžký zápas. Náš náskok v čele tabulky? Je velký, ale do konce je 23 kol,“ řekl Tomáš Hájek, stoper Plzně a bývalý hráč Zlína.

VIKTORIA PLZEŇ – FASTAV ZLÍN 2:1 (2:1).

Branky: 12. Kolář, 15. Krmenčík - 43. Ekpai