Nejlepší české hráčky si všímají i Robben s Alabou. Ta pak pozoruje tréninky Bayernu

Bayern Mnichov je prestižní adresa, na kterou dosáhne málokdo. V minulosti nastupovala za bavorský kolos zřejmě nejlepší fotbalista české historie Pavlína Ščasná a od letošního léta kráčí v jejích šlépějích také nejlepší česká hráčka za rok 2016 Lucie Voňková, které se tím splnil další velký sen.

Nejlepší české hráčky si všímají i Robben s Alabou. Ta pak pozoruje tréninky Bayernu

"Pavlína byla můj vzor, jako jedna z mála českých hráček se podívala do ciziny. Teď jen doufám, že budu úspěšná jako ona. Že bychom byly nejlepší kamarádky, to ne, ale víme o sobě a občas si napíšeme," uvedla v interview pro Deník Sport někdejší útočnice Slavie i Sparty, která předtím hrála bundesligu za Duisburg a Jenu.

Česká reprezentantka chtěla v novém působišti devítku či jedenáctku, ale protože byly obě čísla zabrané, nakonec sáhla po třináctce. I to dokresluje, že nyní čelí větší konkurenci, než tomu bylo v minulém působišti. "Musím si zvykat na konkurenci. Poslední dobou jsem ji vůbec neměla, takže Bayern je pro mě velká výzva. Tahle štace mě naplňuje. Těšilo mě, že jsem dala gól hned v prvním zápase v Essenu, ale hlavní pro mě bylo vítězství. Parádní začátek, snad to takhle půjde dál," pokračovala na stránkách Sportu Voňková.

S lepším klubem přichází i zázemí a také větší zážitky. "Baví mě nové tréninkové centrum Campus, kde máme absolutně všechno. Saunu, bazén, jídelnu... Troufám si říct, že v Bayernu máme lepší zázemí než iks chlapských ligových klubů v Česku. Už mám i plno zážitků. Pro holky, co jsou v Bayernu delší dobu, už je to možná stereotyp, ale je fajn, když sedíte u oběda a přijde k vám Robben nebo Alaba. Popřejí dobrou chuť a hned máte lepší den. Nebo přes prosklenou stěnu koukáme, jak kluci trénují," ozřejmila Deníkem Sport citovaná kanonýrka, jež se objevuje v národním mužstvu již od roku 2009 a má za sebou spoustu mezinárodních vystoupení.

Ačkoliv ženský Bayern neokupuje věčně vyprodanou Allianz Arenu pro 75 tisíc diváků, na přízeň fanoušků si stěžovat nemůže. "Máme menší stadion, nechodí na nás tolik fanoušků. Ale i tak je ženský fotbal v Německu hodně populární. Nikoho tam neuslyšíte odsuzovat fotbalistky, žádné: Jak to, že ženská hraje fotbal?," uzavřela Voňková, jejíž slova vyšla tento týden v Deníku Sport.

Když Sparta byla značkou a její hráči stáli i půl miliardy…