Našla Itálie novou útočnou superhvězdu? Seedorf by raději dopřál janovské naději klid

Itálii, kde je brán fotbal téměř jako náboženství, roste velký útočný talent. Je jím teenager Pietro Pellegri, jenž patří tamnímu celku FC Janov.

Našla Itálie novou útočnou superhvězdu? Seedorf by raději dopřál janovské naději klid

V Serii A debutoval v prosinci minulého roku proti Turínu ve věku 15 let a 280 dní, číž vyrovnal historicky nejmladší dosavadní start z roku 1937.

A poprvé zazářil uprostřed září 2017, když se stal nejmladším hráčem, který si kdy v italské lize připsal dva přesné zásahy.

Stalo se tak v duelu proti Laziu Řím (2:3) a syn asistenta hlavního trenéra Janova Ivana Juriče se zapsal do střelecké listiny v 16 letech a 184 dnech. "Splnil se mi sen, který jsem měl už od dětsví," zářil nejmladší hráč šestnáctého celku tabulky.

Proč jsou pro slávistu Stocha tabu reprezentace i slovenská média?

Italský reprezentant do 17 let už musí řešit problémy s absencí ve škole. "Ze školy jsem neodešel, v této sezoně mi ale bude po ranních trénincích pomáhat soukromý lektor," ozřejmil sportem.sk citovaný talent.

V italské lize už má 190 centimetrů vysoký talent velmi pěkná čísla. Posuďte sami - 4 starty, 131 odehraných minut a i přes pouhou jednu přítomnost v základní sestavě již 3 branky! Podle výe zmíněného chorvatského stratéga s minulostí v Crotone se jedná o skvělý příběh.

Bývalý nizozemský reprezentant se čtrnácti sezonami v Serii A Clarence Seedorf však Janovu doporučuje, aby byl ohledně své vycházející hvězdičky opatrný. "Italský fotbal má velké štěstí, že našel takový talent. Neměli by ho srovnávat s jinými hráči. Raději ho nechte v klidu růst a rozvíjet se," doporučila jeho chlebodárci někdejší hvězda Ajaxu, Botafoga, Sampdorie, AC, Interu či Realu.

Bayern trápí stav gólmanů. Neuer opět na operaci?