Strůjci hvězdy? Pogba jmenoval dva záložníky, kteří na něj měli největší vliv

Bez pěti dní přesně rok byl Paul Pogba nejdražším hráčem všech dob. Letošní "bláznivé" přestupové období ho sice odsunulo na třetí příčku, přesto zůstává extravagantní Francouz superhvězdou světového formátu. V prvním zápase skupiny Ligy mistrů dokonce Pogba vedl United proti Basileji poprvé jako kapitán, ale v devatenácté minutě se zranil a zápas tedy nedohrál. Během zotavování se ze svalového zranění má Pogba více času na rozhovory a toho novináři naplno využívají.

Strůjci hvězdy? Pogba jmenoval dva záložníky, kteří na něj měli největší vliv

Pogba byl dotázán redaktorem klubové televize United, který hráč ho v kariéře nejvíce ovlivnil. „Nejvíc jsem se naučil od Paula Scholese a Michaela Carricka. Od Michaela se učím pořád, je pro mě příkladem a vždycky se snažím ho pozorovat v tréninku,“ označil Pogba za své největší idoly legendy United.

„Vždycky před zápasem za mnou příjde, probere se mnou důležité věci a udrží mě v klidu. Když jsem s ním, tak se dokážu lépe na nadcházející zápas koncentrovat, upřímně, je někým ke komu vzhlížím,“ poznamenal Pogba na adresu spoluhráče Carricka. „Scholes už tu sice není, ale když jsem byl mladík z akademie, také jsem k němu hodně jako k záložníkovi vzhlížel,“ neopomněl čtyřiadvacetiletý Francouz ani další z legend záložních řad United.

Pogba působí u United od loňského léta, kdy přišel k "Rudým ďáblům" jako nejdražší hráč v historii fotbal. Téměř okamžitě se propracoval do základní sestavy a za první sezonu nasbíral třicet ligových startů, ve kterých vstřelil pět gólů. S klubem dokázal v loňské sezoně vyhrát Evropskou ligu i EFL Cup. Zranění ze zápasu s Basilejí je pro něj tedy první vážnější komplikací během působení na Old Trafford.