Hvězdu MSFL připravil o ligu slávista, pak sparťan: Chyběl mi krůček, zamrzí to

Hvězdu MSFL připravil o ligu slávista, pak sparťan: Chyběl mi krůček, zamrzí to
ROZHOVOR

Dvakrát to vypadalo hodně nadějně. Dvakrát to vypadalo, že má vysněné angažmá v nejvyšší soutěži na dosah. V Jihlavě, kde Robin Demeter s fotbalem začínal, mu v zimě 2016 místo na prvoligové soupisce vyfoukl slávista Josef Bazal. O rok později zářila opora třetiligového Velkého Meziříčí v přípravě Dukly, ani tentokrát to ale nevyšlo. Přednost dostal Zinedin Mustedanagič, který přišel na Julisku na hostování ze Sparty.

 „Není to nic, s čím bych si denně lámal hlavu, nicméně mě to mrzí. O angažmá v první lize sním dál, nicméně teď se soustředím hlavně na Velké Meziříčí,“ přiznává v rozhovoru pro eFotbal.cz Robin Demeter, jedna z hvězd aktuálního lídra MSFL. Jak mimo jiné 27letý záložník dále prozradil, se svým současným týmem, kde je spokojený po všech stránkách, má jeden velký cíl. Chce s ním vybojovat postup do druhé ligy.

Letos v lednu jste absolvoval testy v pražské Dukle. Proč si pozvala právě vás? Přispěl k tomu i pohárový zápas, v němž jste dal v dresu Velkého Meziříčí Dukle dokonce gól?

 Po našem vzájemném zápase se mi ozval asistent trenéra Dukly pan Drsek a nabídl mi možnost zkoušky v jejich týmu. Tuto šanci jsem samozřejmě nemohl odmítnout, za což jsem dodnes Dukle vděčný. Celkem jsem tam v přípravě strávil tři týdny.

 S jakým očekáváním jste na testy mířil a jak moc jste byl odhodlaný na testech uspět a hrát 1. ligu?

Na testy jsem mířil s velkým odhodláním, hodlal jsem do toho dát maximum a uspět. S trenéry Dukly jsem byl domluven na čtrnáctidenní zkoušce s tím, že po ukončení této doby si řekneme, co dál.

Test jste odstartoval skvěle - dal jste vítězný gól v utkání s Vlašimí. Vaši akci navíc klubový web označil za nejkrásnější moment zápasu. Jak jste si právě tyto momenty užíval a věřil jste třeba poté, že na Dukle zůstanete?

Zápas se mi vydařil a vstřelená branka byla skvělý bonus. Určitě mě to povzbudilo do další práce, abych se přiblížil vysněnému cíli. Po dvojutkání s Vlašimí a Unionem Berlín mi vedení prodloužilo zkoušku o týden, tudíž jsem doufal, že je to na dobré cestě.

Nakonec to ale, bohužel, nedopadlo. Připomeňte, proč jste si s Duklou neplácl?

Na konci třetího týdne, před odletem na soustředění do Turecka, si mě zavolal trenér, aby mi sdělil nehezkou zprávu, že angažovali na můj post hráče Sparty (Zinedina Mustedanagiče – pozn. red.). Na jednu stranu jsem velmi rád, že jsem mohl absolvovat tři týdny přípravy s prvoligovým klubem, ale nezastírám, že jsem měl ambice ucházet se o místo v kádru. Byl jsem od toho jen krůček.

Blízko první lize jste byl i rok dříve v Jihlavě. Tenkrát to ovšem také nedopadlo…

Na podzim roku 2015 mě kontaktoval pan Bokša, který přišel s nabídkou, abych nastoupil do zimní přípravy. Poskytl mi i kondičního trenéra na individuální tréninky, abych byl důkladně připravený. V prosinci jsem dokonce nastoupil k přípravnému utkání, kde jsem vstřelil branku a nic nenasvědčovalo tomu, že bych se v lednu neměl hlásit na startu přípravy. S panem Bokšou jsem byl domluvený, že mi dá začátkem ledna vědět, kdy mohu nastoupit. Už se tak ale nestalo. Když jsem mu posléze volal já, bylo mi řečeno, ať to beru sportovně, že mé místo připadlo někomu jinému (Josefu Bazalovi ze Slavie – pozn. red.).

I tady se hraje třetí liga! 5 nejhezčích stadionů v MSFL

První liga vám vlastně unikla dvakrát. Berete to s odstupem času stále hořce, nebo už jste to hodil za hlavu?

Není to nic, s čím bych si denně lámal hlavu, nicméně mě to mrzí.

Je vám 27 let, takže s kariérou ještě ani zdaleka nekončíte. Zůstává vaším snem a cílem si cestu do první ligy jednou prorazit?

Každý z nás má nějaké sny a bylo by špatné, pokud bych o nejvyšší soutěži nesnil. Nicméně teď se soustředím na Velké Meziříčí, kde máme také své cíle.

Teď už pojďme k vašemu aktuálnímu angažmá. Ve Velkém Meziříčí jste již třetí sezonu. Jak jste v klubu spokojený?

V klubu jsem velmi spokojený po všech stránkách, Majitelé a vedení nám zajišťují skvělé podmínky a zázemí. Důkazem je například i nově postavená budova, kde se nachází šatny, posilovna či fotbalová klubovna.

Patříte mezi opory týmu. Vyhovuje vám, když vám patří role jednoho z tahounů týmu?

Samozřejmě mě to těší. Myslím si ale, že klíčových hráčů je nás v týmu víc. A na hřišti si dokážeme vyhovět.

K dalším hvězdám Velkého Meziřící patří bezpochyby také Pavlové Simr s Mezlíkem, bývalí ligoví hráči. Pro tým jsou asi velkou oporou…

Jsou pro nás samozřejmě velmi důležití. Pavel Simr svými mnoha brankami, Pavel Mezlík zase přehledem a tvorbou hry. Nejen oni ale prošli první ligou, máme tu ještě Jana Šimáčka a Petra Dolejše.

Tabulce MSFL po sedmi odehraných kolech vévodíte, ovšem jen těsně. S jakým umístěním bude v klubu panovat spokojenost po posledním kole?

Začátek sezony nám vyšel skvěle, první body ztratili jsme až v šestém kole po remíze s Vyškovem. Když vezmu v potaz, jak jsme zahájili podzim, tak bychom chtěli hrát o nejvyšší příčky. Cílem prot tuto sezonu je skončit do třetího místa. Mým osobním cílem je MSFL vyhrát.

Kdo bude podle vás patřit v letošní sezoně k největším aspirantům na postup do druhé ligy?

Kroměříž s Prostějovem. A samozřejmě také my!

Ve svém fotbalovém životopise máte zapsáno i angažmá v Německu, kde jste hrál pátou nejvyšší soutěž. Jak tuto zajímavou zkušenost hodnotíte s odstupem času? A můžete pro srovnání prozradit, jak je to v Německu na takové úrovni s finančními podmínkami?

V Německu jsem strávil jednu sezonu. Po fotbalové stránce bylo všechno v pořádku, ale měl jsem to přes 600 kilometrů od domova, což bylo náročné. Kluby v Německu často hráčům seženou k fotbalu i práci a tím je to pro české hráče finančně zajímavější než u nás.

Vicemistři Evropy i bývalí ligoví hráči. Známá jména na trenérských lavičkách týmů ČFL