Šural: Splnili jsme povinnost, všechny ligové mančafty to říct nemůžou

OBSAHUJE OHLASY

Sparta dokázala na znojemské půdě proniknout do osmifinále MOL Cupu, byť druholigového protivníka udolala pouze nejtěsnějším rozdílem 1:0. Letenský kolos, který ve druhém dějství postupně odcházel a velké šance měli i domácí, však postup bral.

Šural: Splnili jsme povinnost, všechny ligové mančafty to říct nemůžou

"První poločas jsme odehráli tak, jak jsme se připravovali. Hru jsme kontrolovali, drželi jsme míč a měli i nějaké šance. Ve druhém poločase jsme si možná mysleli, že už je po zápase. To ale není pravda, když zápas trvá devadesát minut. Poslední čtvrthodinu nám soupeř dělal problémy," připomněl italský trenér Andrea Stramcccioni.

Slavnému "S" vyšla sázka na leváky Eldara Čiviče a Bogdana Vatajelua, jenž po pěkné individuální akci skóroval. "V prvním poločase jsme na levé straně dobře kombinovali, v tom druhém už se na to soupeř zaměřil, museli jsme hrát víc zprava, ale tam už se nám tolik nedařilo," přiznal nadřízený Frýdka, Bičíka, Lafaty a spol.

Se svým nadřízeným souhlasil i Josef Šural, jenž si ve středu připsal asistenci. "Měli jsme tam dva výborné leváky. Měli dávat hodně centrů a to se v prvním poločase dařilo, navíc Vata dal i gól, takže levá strana byla rozhodně pozitivní," doplnil bývalý šutér Slovanu Liberec, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.

A jak viděl průběh pohárového duelu právě on, člen širšího kádru české reprezentace, jenž se před pár dny jakožto střídající objevil i v derby? "Začali jsme dobře, drželi balon a dali brzo gól. Pak jsme ale přestali hrát, postupně se vytráceli a míč měli na kopačkách čím dál méně. Neměli co ztratit. Když to přeženu, kdyby dostali ještě dva góly, mohlo by jim to být jedno, hraje se přece na postup. Vsadili všechno na útok, byli důrazní, nepříjemní, a odvedli velmi dobrý výkon. Splnili jsme povinnost, všechny ligové mančafty to říct nemůžou. Samozřejmě, my jsme Sparta a měli bychom vyhrávat přesvědčivě, ale postup bereme," uzavřel ofenzivně laděný sparťan.

Dukla vypadla, pražská "S" postupují, Dortmund je zpět v čele, Real doma prohrál