Zidane vs. Conte v souboji o útočníka za 115 milionů eur

Staří dobří přátelé Zinedine Zidane a Antonio Conte brzy dost možná svedou tvrdý souboj na přestupovém poli. Jak trenér Realu Madrid, tak manažer Chelsea totiž v lednu budou usilovat o Edinsona Cavaniho, jehož osud v PSG zpečetil nespokojený Neymar.

Zidane vs. Conte v souboji o útočníka za 115 milionů eur

Brazilec po letním rekordním přestupu do Parku princů očividně nenašel s uruguayským kanonýrem a nejlepším střelcem Ligue 1 loňské sezony společnou řeč. Vše vyvrcholilo handrkováním na hřišti o zahrávání standardních situací a následnou potyčkou v kabině. Posila za 222 milionů eur z Barcelony se už měla nechat u vedení slyšet, že s Cavanim nemůže na hřišti vyjít, a že požaduje jeho prodej.

Na to okamžitě zareagovala celá řada klubů. Koncový útočník by se hodil třeba zrovna Realu Madrid, který při zranění Karima Benzemy nemá adekvátní náhradu na hrot a navíc zažívá velmi nevydařený vstup do ligové sezony. Kromě Zidana by ho ve svém týmu rád uvítal i Conte. Podle SkySports už dokonce mezi PSG a Realem proběhla první jednání o Cavaniho přesunu.

Prodejem Cavaniho, který v posledních sedmi sezonách nikdy nedal méně jak 25 branek, by se v Paříži vyřešila celá řada problémů. Kromě uspokojení Neymara, by klub výrazně zvýšil příjmy a částečně vyrovnal finanční bilanci, kvůli které je v hledáčku UEFA. Za bývalého střelce Neapole si francouzský celek hodná naúčtovat 115 milionů eur.

Trenér PSG Unai Emery sice oběma kohoutům řekl, že si to mají vyřešit mezi sebou. Otázkou zůstává, jestli podobný postoj bude zastávat i majitel klubu Khelaifi.