Ivan Trojan se převtěluje do Antonina Panenky. A důvod?

OBSAHUJE VIDEO

Vydavatelství Yinachi připravuje vydání nové unikátní nejen komiksové knihy Hrdinové, která vzpomíná a oslavuje hrdinství zásadních legend tuzemské fotbalové historie. Tak trochu jiná kniha o fotbale oslavuje především morální a etické vlastnosti vybraných osobností, které zná veřejnost z fotbalových stadionů. Publikace Hrdinové zábavnou formou vypráví o osudech slavných fotbalistů, kteří dobili svět. Autorem knihy je Ondřej Fuzcik, držitel ocenění Magnesia Litera. Komiksové ilustrace vytvořil Vojta Šeda. Kniha Hrdinové se na pulty obchodů dostane v listopadu tohoto roku. 

Ivan Trojan se převtěluje do Antonina Panenky. A důvod?

Formou vyprávění autentických příběhů se autoři knihy Hrdinové snaží připomenout zapomenuté příběhy slavných fotbalistů. Na dvěstěpadesáti stránkách publikace najdou čtenáři osudy hráčů, kteří psali historii naší kopané. Konkrétně se jedná o trenéra Johna Maddena, který takříkajíc přivedl fotbal na území Čech, Karla Peška zvaného Káďa, který reprezentoval Československo ve fotbale i v ledním hokeji, Františka Pláničku, slavného brankáře, který fotbalu obětoval maximum, Pepiho Bicana, krále kanonýrů, jenž upřednostnil lásku vlasti před čímkoliv jiným, Josefa Masopusta, držitele Zlatého míče a člověka, který se obětoval pro tým, Andreje Kvašňáka, člověka a hráče, který řešil vše rozumně, ale i s humorem, na hřišti i mimo něj, Ivo Viktora, legendy brankové čáry a obrovsky zarputilého člověka, Antonína Panenku, který vždy našel zajímavé řešení, Jana Bergera, který se pral se svým životním osudem, Pavla Nedvěda, osobnosti Juventusu Turín a brankářskou hvězdu Petra Čecha, který se dokázal vrátit po závažném zranění a dodnes hájí branku londýnského Arsenalu.Celkem v knize čtenář najde jedenáct komiksových příběhů legend našeho fotbalu a další příběhy vypávějící o třiceti vybraných výrazných fotbalistech, kteří se zapsali do historie.

"Chtěl jsem udělat knížku o fotbale, která tu ještě nebyla. Knihu o našich fotbalových hrdinech, o vyjímečných postavách české kopané. Knížku nejen pro fandy. Chci ukázat fotbal jako součást našeho života a naší historie. Protože právě takový ho miluji. Miluji to, že ho může hrát každý. Kdekoliv a kdykoliv. Já, moji kamarádi, jako mí fotbaloví hrdinové," říká o nové knize Ondřej Fuczik, autor textu knihy a fotbalový fanoušek. Ondřej Fuczik v minulosti obdržel prestižní literární ocenění Magnesia litera a je také autorem dokumentárního filmu o fotbale a umělcích "Umění v ofsajdu".

Třetiligová Jiskra potvrdila, že je katem Dukly. Pro nás je to ostuda, hlesl trenér z Julisky

O ilustrace knihy se postaral uznávaný český nejen komiksový umělec Vojta Šeda. „Na fotbale mám rád jeho bezprostřednost a to, že mu rozumí všude na světě. Baví mě zpracovávat příběhy zajímavých osobností českého fotbalu z naší historie. A to vše současně pro několik generací,“ hovoří o práci na Hrdinech ilustrátor Šeda. Čtenáři se tak mohou těšit na komiksové vyprávění zajímavých příběhů, o kterých možná ani nevěděli a které jsou mnohokrát obdivuhodnější, než dovednosti na fotbalovém trávníku.

Knihu vydává vydavatelství Yinachi, které v minulosti spoluvydávalo několik úspěšných titulů. Jednalo se o knihy Kmeny a Mezera."Chceme přinést zcela jinou knihu o fotbale. Jde o knihu, kterou bude táta číst synovi před spaním, mohou si jí číst i ženy, které mnohokrát nemají k fotbalu tak blízko tak, jako muži. Jednoduše jsme chtěli převyprávět příběhy, na které můžeme být hrdí a nemělo by se na ně zapomenout," sdělil Robert Peňažka z vydavatelství Yinachi.

Obava byla, ale strach ne, hlásil Šilhavý a velebil platného Altintopa