Chtěl bych se posunout výš, pokud na to budu mít, říká probuzený Vydra

Chtěl bych se posunout výš, pokud na to budu mít, říká probuzený Vydra

Rychlonohému útočníkovi Matěji Vydrovi to na ostrovech opět pálí. Pět dosavadních startů v Championship dokázalo ofenzivní tykadlo Derby County přetavit ve čtyři přesné zásahy a síť rozvlnilo už i v Ligovém poháru. Klub z iPro Stadium momentálně nedisponuje lepším střelcem, než právě někdejší součástkou Jihlavy, Baníku, Udinese, Brugg, Watfordu, West Bromwiche a Readingu.

Jak vše vidí samotný rodák z Chotěboře, jenž na anglické půdě působí řadu let? "V přípravném období jsem byl dvakrát zraněný, ale stihl jsem se dát do pořádku. Samozřejmě je fajn, že mi to tam teď padá. Dal jsem čtyři góly v Championship, jeden v Ligovém poháru a k tomu mám jednu asistenci. Odehrál jsem celkem sedm soutěžních zápasů. To je slušná bilance, ale jsme na začátku a sezóna je strašně dlouhá, Championship má šestačtyřicet kol, takže tohle ještě není úplné měřítko. Hraji pod hrotem, tady mi to sedí nejvíc. Tohle vidí i trenér a snaží se najít co nejlepší složení ofenzívy. S občasnými zaváháními to klape. Doufám, že vítězství budou přibývat. Bavili jsme se s trenérem o tom, co ode mne chce, a on se snaží maximálně využít mých předností na tomto postu. Mám tady větší volnost, mohu si sbíhat pro míče víc do hloubky hřiště, rozehrávat je, nabíhat si na ty, které sklepne náš hrotový útočník, bývalý anglický reprezentant David Nugent a dostávám se i do zakončení. Pro mne je důležité, že od kouče cítím velkou důvěru," pronesl na stránkách sport.cz muž, za něhož jeho momentální klub zaplatil necelých 10 milionů eur.

Ačkoliv považuje Derby County za ambiciózní adresu, dvojnásobný šampion Premier League už několik let uvízl o patro níže. Nelákaly by ho do budoucna opět boje mezi anglickou elitou, což si k tomuto datu okusil celkem čtyřiadvacetkrát? "Když postoupím s Derby, bude to fajn. Jsem tu moc spokojený. Pokud by se nepostoupilo, samozřejmě jako každý mám nejvyšší ambice a chtěl bych se posunout výš, pokud na to budu mít. Championship je hodně sledovaná i skauty a manažery klubů z Premier League, takže prakticky v každém utkání vás někdo vidí, a záleží jen na hráči, v jakém světle se ukáže. Samozřejmě u útočníka hrají důležitou roli i gólové statistiky," pokračoval webem sport.cz citovaný střelec, mezi jehož přímé konkurenty patří Russell, Weimann, Martin, Winnall, Bennett a Nugent.

S Ázerbájdžánem budeme hrát ještě o postup! Novinka klepe na dveře

Nepřišly společně se střeleckým pookřáním také myšlenky na návrat do národního mužstva Karla Jarolíma? Vydra si je poslední ignorance vědom a tuší, že by mohl být problém v podobě reprezentačního manažera Jaromíra Šeterleho. "Mrzí mě to, ale s tím nic neudělám. Nominace je věcí trenéra, ten za ní má zodpovědnost. Podle mne je problém v jedné osobě, která mě v reprezentaci nechce. Táhne se to od mistrovství Evropy jednadvacítek, které se před dvěma roky hrálo v Česku. Moc jsem chtěl tehdy hrát, ale klub mě nepustil. To jsem byl ve Watfordu. Manažer reprezentace tehdy řekl, že to s Watfordem vyřeší a ten mě pustí. Jak to nakonec dopadlo, všichni vědí. Vedení klubu řeklo rezolutní ne. Hrát za národní mužstvo je přitom čest a přání každého fotbalisty. Jestli ovšem budu či nebudu nominován můžu ovlivnit jen tím, že pravidelně hraji a jsem vidět. V minulém roce jsem při změnách trenérů v klubu z nároďáku vypadl, protože jsem nehrál. To mi přišlo logické, kdo nehraje v klubu by v národním týmu být neměl. Ať hrají nejlepší. Od té doby s nikým z realizačního týmu v kontaktu nejsem. Nikdo nezavolá ani nenapíše, ale nevím, jak to mají ostatní kluci, třeba to tak je normální. Dřív se ale trenéři Bílek, Pešice nebo lidé z týmu kouče Vrby čas od času ozvali. Snažím se teď připravit na každé ligové utkání a pomoci svému klubu. Do reprezentace se ale necpu za každou cenu, zářijovou pauzu jsem využil k tvrdému tréninku v klubu. Nominaci nechám na trenérech," uzavřel své povídání v rozhovoru pro sport.cz pětadvacetiletý fotbalista, na něhož bude tým spoléhat také ve víkendovém domácím klání proti Birminghamu City.