Lacazette dvěma brankami obstaral výhru Arsenalu, Betis smetl Levante

Pondělní dohrávka anglické Premier League nabídla duel Arsenalu s West Bromwich. Londýnský gigant na Emirates nedovolil zaváhání, neboť přesvědčivě vyhrál 2:0. Obě trefy domácích obstarala letní posila Lacazette.

Sampdorie Janov si v šestém kole italské Serie A vyšlápla doma na AC Milán a zůstává zatím v nové sezóně neporažena. Slavný klub vyprovodila dvěma brankami. Druhý janovský klub ale vítězství neslavil, neboť prohrál s Interem Milán. Utkání rozhodla až trefa v 88. minutě. Vítězství Lazia 3:0 ve Veroně obstaral útočník Ciro Immobile, který dal dva góly a na třetí přihrál.

Římané si vyšlápli na Udinese, v jehož dresu se objevili opět čeští legionáři Jakub Jankto a Antonín Barák. Domácí i bez zraněného Schicka rozhodli o třech bodech již v prvním poločase, když skóre zápasu otevřel Džeko, kterého dvěma trefami napodobil El Shaarawy. Na svém kontě má AS po pěti zápasech dvanáct bodů a ještě může další tři přidat, neboť zápas se Sampdorií byl odložen.

Nováček italské Serie A SPAL přivítal na svém hřišti atraktivního soupeře z Neapole. SPAL šel do vedení již v 13. minutě, když se trefil Schiattarella, ale ani ne o minutu později srovnal Insigne. SPAL byl až do konce Neapoli vyrovnaným soupeřem neboť vítězný gól na 2:3 padl až sedm minut před koncem. V dalším ze zápasů Serie A porazil v turínském derby Juventus FC jasně 4:0.

Předehrávka 6. kola německé bundesligy přinesla velmi překvapivý výsledek. Bayern Mnichov neudržel poločasové vedení 2:0 nad Wolfsburgem a po remíze 2:2 promarnil před dalšími víkendovými zápasy šanci vyšvihnout se do čela tabulky. Bayern šel do vedení po půlhodině hry, kdy proměnil pokutový kop kanonýr Lewandowski, který si polepšil už na sedm přesných zásahů. Pár minut před odchodem do šaten navíc zvýšil vedení bavorského velkoklubu tečovanou střelou Robben.Absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že by měl Bayern postihnout nějaký kolaps. Jenže. V 56. minutě chyboval gólman Ulreich, náhradník zranění jedničky Neuera, když do sítě školácky propustil střelu Arnolda z velké dálky. Bayern měl sice i nadále převahu, ale sedm minut před koncem dokonale zmrazil 75 tisíc diváků v Allianz Aréně přesnou hlavičkou.

V sobotu pokračovala i německá Bundesliga. Zápasy Stuttgartu s Augsburgem a Brém s Freiburgem branky nenabídly. Lipsko konečně bralo tři body, když doma porazilo Frankfrut 2:1. Mohuč uspěla s Herthou Berlín díky penaltě, kterou ve druhém poločase proměnil De Blasis. Hoffenheim si poradil se Schalke 2:0. Dortmund zvítězil nad Gladbachem po hattricku Aubameyanga poměrem 6:1.

Anglická nejvyšší soutěž nabídla hned několik zajímavých momentů. Jako první začalo londýnské derby mezi West Hamem a Tottenhamem. Kladiváři museli o poločase skousnout fakt, že prohrávají rozdílem dvou branek díky Harry Kaneovi. Po změně stran zvýšil náskok Spurs Eriksen a domácí pak již jen snížili díky Hernándezovi a Kouyatému.

Stoke City poznalo sílu letního nákupu Chelsea. Morata totiž hattrickem přejel soupeře prakticky sám, i když jednu trefu si připsal i Pedro. Blues tak přesvědčivě porazili soupeře 4:0. Ještě o branku více zaznamenal Manchester City proti Crystal Palace. Na Etihad Stadium se trefili Sané, dvakrát Sterling, Agüero a Delph.

Liverpool v přestřelce porazil Leicester, když se za něj trefili Salah, Coutinho a Henderson. Za eicester se prosadil Okazaki a Vardy, který v 73. minutě neproměnil pokutový kop.

Atlétiko Madrid nastoupilo v sobotu odpoledne proti Seville a před domácím publikem si došlo nakonec pro tři body za výhru 2:0. Skóre se měnilo až po změně stran, kdy se prosadil nejprve Carrasco a poté i Griezmann. Real Madrid zavítal na půdu Alavése. Souboj dvou trápících se klubů vyzněl lépe pro hosty, za které se prosadil ve dvou případech Ceballos.

Malaga se utkala s baskickým Athleticem Bilbao v zápase ve kterém se ve čtvrté minutě z penalty prosadil hostující Aritz Aduriz. V 35. minutě srovnal domácí Rolan. V druhém poločase si Bilbao po dvou gólech Williamse vypracovalo náskok 3:1, který ale v 81. a 84. minutě dvěma góly Malaga smazala.

Barcelona na hřišti Deportiva Alaves, jakožto favorit, zvítězila 3:0.

Ve francouzské Ligue 1 uhrál Montpellier překvapivou bezbrankovou remízu s PSG, za které nenastoupil kvůli zranění Brazilec Neymar. V dalších zápasech Ligue 1 porazilo Bordeaux Guingamp 3:1, Caen Amiens 1:0, Lyon remizoval s Dijonem 3:3 a Méty doma podlehly Troyes 0:1.

Ligue 1 - 7 kolo:
Nice - Angers 2:2 (39. z penalty Balotelli, 76. vlastní Traoré - 12. Pavlović, 34. Ekambi)
Lille - Monaco 0:4 (24. Jovetić, 31. Ghezzal, 48. a 73. z penalty Falcao)
Montpellier - PSG 0:0
Bordeaux - Guingamp 3:1 (31. Kamano, 75. Mendy, 92. Cafu - 46. Salibur)
Caen - Amiens 1:0 (54. Santini (pen.)
Lyon - Dijon 3:3 (20. Fekir, 60. Aouar, 63. Diaz (pen.) - 24. Sliti (pen.), 52. Xeka, 65. Yambere)
Méty - Troyes 0:1 (90. Grandsir)
Saint-Étienne - Rennes 2:2 (45. Gabriel, 70. Bamba z penalty - 41. Bourigeaud, 53. Khazri z penalty)
Štrasburk - Nantes 1:2 (10. Da Costa - 13. Thomasson, 24. Dubois)
Marseille - Toulouse 2:0 (32. Thauvin, 61. Ocampos)

Bundesliga, 6. kolo:
Bayern Mnichov - Wolfsburg 2:2 (33. Lewandowski z pen., 42. Robben - 56. Arnold, 83. Didavi)
Stuttgart - Augsburg 0:0
Brémy - Freiburg 0:0
RB Lipsko - Frankfurt 2:1 (28. Augustin, 67. Werner - 77. Rebić)
Mohuč - Hertha 1:0 (54. De Blasis z pen.)
Hoffenheim - Schalke 2:0 (13. Geiger, 90+4. Rupp)
Dortmund - Mönchengladbach 6:1 (28. Philipp, 38. Philipp, 45. Aubameyang, 49. Aubameyang, 62. Aubameyang, 79. Weigl - 66. Stindl)
Hannover - 1. FC Köln 0:0
Leverkusen - Hamburk 3:0 (20. a 83. Volland, 23. Alario)

La Liga - 6. kolo:
Atlético Madrid - Sevilla 2:0 (46. Carrasco, 69. Griezmann)
Alavés - Real Madrid 1:2 (40. M. García - 10. a 43. Ceballos)
Malaga - Bilbao 3:3 (35. Rolan, 81. Baysse, 84. Rolan - 4. Aduriz (pen.), 51. Williams, 70. Williams)
Alaves - Barcelona 0:3 (17. Aday (vl.), 48. Iraizoz (vl.), 69. Suarez)
Espanyol - Deportivo La Coruňa 4:1 (5. Baptistao, 22. Arribas vl., 72. z pen. a 90. Moreno - 53. Borges),
Getafe - Villarreal 4:0 (54. a 90. Ángel, 64. Molina, 67. Bergara)
Eibar - Celta 0:1 (17. Cabral, 23. S. Gomez, 39. Hernandez, 72. Wass)
Las Palmas - Leganes 0:2 (47. Beauvue, 90. Eraso)
Real Sociedad - Valencia 2:3 (33. Elustondo, 59. Oyarzabal - 26. Rodrigo, 55. Vidal, 85. Zaza)

Serie A - 6. kolo:
AS Řím - Udinese 3:1 (12. Džeko, 30. a 45. El Shaarawy - 90. Larsen)
SPAL - Neapol 2:3 (13. Schiattarella, 78. Viviani - 14. Insigne, 72. Callejon, 83. Ghoulam)
Juventus - FC Turín 4:0 (16. Dybala, 40. Pjanič, 57. Alex Sandro, 91. Dybala)
Sampdoria - AC Milán 2:0 (72. D. Zapata, 90+1. Álvarez)
Cagliari - Chievo 0:2 (53. Inglese, 90. Stepinski)
Crotone - Benevento 2:0 (43. Mandragora, 57. Rohden)
Inter Milán - Janov 1:0 (87. D'Ambrosio)
Verona - Lazio 0:3 (24. a 41. Immobile, 60. Marusic)
Sassuolo - Bologna 0:1 (89. Okwonkwo)
Fiorentina - Atalanta 1:1 (12. Chiesa - 90+4. Freuler)

Premier League - 6. kolo:
West Ham - Tottenham 2:3 (65. Hernández, 87. Kouyaté - 34. a 38. Kane, 60. Eriksen)
Burnley - Huddersfield 0:0
Swansea - Watford 1:2 (56. Abraham - 13. Gray, 90. Richarlison)
Stoke - Chelsea 0:4 (2., 77. a 82. Morata, 30. Pedro)
Southampton - Manchester United 0:1 (20. Lukaku)
Manchester City - Crystal Palace 5:0 (44. Sané, 51. a 59. Sterling, 79. Agüero, 89. Delph)
Everton - Bournemouth 2:1 (77. a 82. Niassé - 49. King)
Leicester - Liverpool 2:3 (45. Okazaki, 69. Vardy - 15. Salah, 23. Coutinho, 68. Henderson)
Brighton - Newcastle 1:0 (51. Hemed)

Arsenal - West Bromwich Albion 2:0 (20. a 67. z penalty Lacazette)