Liberec se nechal o výhru připravit díky hrubé chybě Váchy

Osmé kolo fotbalové HET ligy nám nabízí atraktivní souboj účástníků Evropské ligy Zlína a Slavie, Boleslavi s Plzní nebo Sparty s pro ni neoblíbenými Teplicemi.

V zápase vršovické Bohemky s Jabloncem byli mírným favoritem domácí, které do utkání jako kapitán vedl zkušený Josef Jindřišek. První velké šance jsme se dočkali již v páté minutě, kdy se domácí Tetteh trefil pouze do tyče. Do konce poločasu již žádná větší šance k vidění nebyla a do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu. Zhruba deset minut po začátku druhého poločasu se dokázal gólově prosadit jablonecký Doležal, který zavěsil míč pod břevno po přihrávce Lukáše Masopusta. Jablonečtí si průběh zápasu pohlídali a z Prahy si vezou cenné tři body.

V zápase dvou atraktivních soupeřů hostil moravský Zlín obhájce mistrovského titulu, Slavii. První poločas byl z pohledu velkých šancí na obě strany velmi atraktivní, ale žádnému z týmu se dopravit míč až do sítě nepodařilo. Ve druhém poločase měla víc ze hry Slavia, což stvrdila v 76. minutě po rohovém kopu gólem Milana Škody. V 84. minutě ale v pokutovém území hostující Jakub Jugas za dres zatáhl Dame Diopa a z následné penalty srovnal na konečných 1:1 Vukadin Vukadinovič.

Olomoucká Sigma se utkala s pražskou Duklou, která v novém ročníku HET ligy zatím předvádí nevyrovnané výkony. Favorit svou úlohu již od začátku zápasu potvrzoval a do kabin se o poločasové přestávce šlo po dvou gólech Plška za stavu 2:0. Deset minut před koncem zápasu skóre kosmeticky upravil na 3:0 pravý obránce Sladký.

Středočeská Boleslav od 18:00 hostila dosud stoprocentní Plzeň. Západočeši roli favorita potvrdili a již ve třetí minutě se dostali do vedení po prudkém voleji Michaela Krmenčíka. O deset minut později navýšil na 2:0 znovu Krmenčík a bylopo zápase. Do konce zápasu jsme sice byli svědky ještě několika slibných šancí, ale žádná z nich v bráně neskončila.

Karviná přivítala na své půdě Brno a záchranářský duel začal ve velkém tempu. Skóre otevřel již v osmí minutě Škoda, ale o dvanáct minut později dokázal zareagovat Ramírez po rohovém kopu. Po změně stran dokonali domácí obrat, když se z pokutového kopu prosadil Budínský.

Stejným výsledkem skončilo utkání také na Vysočině, kde Jihlava vyzvala Baník Ostrava. Hosté šli do vedení díky proměněné penaltě v podání de Azeveda, ale před koncem první půle vykřesal naději domácích Ikaunieks a v nastaveném čase druhého poločasu dokonal obrat Fulnek.

Před několika týdny se spekulovalo o odchodu Václava Kadlece ze Sparty a nyní může být vedení i kouč Stramaccioni rád, že si ho na Letné nechali. Několikanásobný reprezentant se velkou měrou podílel na domácí výhře s Teplicemi. Obstaral dvě trefy, které podpořil přesným zásahem také kapitán David Lafata. Do utkání tentokrát nezasáhl Tomáš Rosický.

Slovan Liberec pod Ještědem dlouho hledal recept na defenzivu Slovácka. Hosté se po sedmé minutě díky vyloučenému Machalíkovi dostali do početní nevýhody, ale houževnaté ofenzivní nájezdy domácích přečkali. Po změně stran byl v 64. minutě podruhé žlutě potrestán Karafiát a síly se vyrovnali. To však bylo živou vodou pro Liberec, neboť v 71. minutě rozvlnil sítě Hybš. Ochozy se ale neradovaly dlouze, neboť pět minut před koncem řádné hrací doby přišel Vácha o míč ve středu hřiště a hosté z protiútoku díky Zajícovi srovnali na konečných 1:1.

Bohemians - Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 56. Doležal

ŽK: 53. Doležal, 83. Jovovič, 89. Jankovič (všichni Jablonec)

Diváci: bude doplněno

Sestava domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (66. Kabajev), Jindřišek (85. Vaníček) – Nečas, M. Hašek, Luts (78. Jirásek) – Tetteh

Sestava hosté: Hrubý – Janković, Pernica, Hübschman, Matěj Hanousek – Masopust, V. Kubista, Trávník (16. Považanec), Jovović (88. Zelený) – Doležal (81. Mihálik), Tecl

Zlín - Slavia 1:1 (0:0)

Branky: 84. Vukadinovič (pen.) - 76. Škoda

ŽK: 41. Traoré - 62. Frydrych, 84. Jugas

Diváci: 5564

Sestava domácí: Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (77. Beauguel), Jiráček, Traoré (82. Podio), V. Vukadinovič – Železník (65. Džafić), Diop

Sestava hosté: Laštůvka – Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol – Souček – Van Buren (73. Necid), Hušbauer (61. Zmrhal), Rotaň, Stoch – Milan Škoda

Sigma - Dukla 3:0 (2:0)

Branky: 17. Plšek, 32. Plšek, 80. Sladký

ŽK: 86. Radakovič - 27. Kušnír, 56. Mustedanagič, 58. Ostojič, 63. Tetour

Diváci: 3657

Sestava domácí: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Texl (78. Obročník), Kalvach, Falta (82. Manzia) – Plšek (87. Hála)

Sestava hosté: Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Mustedanagić (69. Djuranović), Daniel Tetour – Holík (76. Schranz), Holenda, Kovaľ (62. Douděra)

Mladá Boleslav - Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 3. Krmenčík, 14. Krmenčík

ŽK: 33. Mareš, 58. Magera, 60. Fleišman - 16. Limberský, 47. Hrošovský, 52. Petržela

Diváci: 3098

Sestava domácí: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, Matějovský – Přikryl (83. M. Vukadinovič), Chramosta (61. Komličenko), Mareš – Magera (71. Mebrahtu)

Sestava hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (80. Havel) – Hořava, Hrošovský – Petržela (67. Zeman), D. Kolář, Kopic – Krmenčík (88. Bakoš)

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 21. Ramirez, 56. Budínský z pen. - 8. Škoda. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Wilczek. ŽK: Lischka, Hošek, Čolič - Škoda, Fortes, Melichárek. ČK: 65. Melichárek. Diváci: 3373.
Karviná: Berkovec - Čolič, Hošek, Lischka, Eismann - Panák, Janečka - Moravec, Budínský (90. Šisler, Letič (69. Štepanovský) - Ramírez (90.+5 Smrž). Trenér: J. Weber.
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Gáč, Jablonský (65. Halouska) - Sedlák (77. Kratochvíl), Polák - Fortes, Pilík (72. Přichystal), Lutonský - Škoda. Trenéři: Dostálek a Přerost.

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 37. Ikaunieks, 90.+3 Fulnek - 21. De Azevedo z pen. Rozhodčí: Zelinka - Kříž, Arnošt. ŽK: Fulnek - De Azevedo. Diváci: 3448.
Jihlava: Hanuš - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík, Zoubele (64. Dvořák) - Fulnek, Urblík, Popovič (71. Klíma) - Ikaunieks. Trenér: Kopecký.
Ostrava: Vašek - Pazdera, Pokorný, Azackij, Breda - Šindelář, Hlinka - De Azevedo (83. Sus), Hrubý, Mičola (62. Granečný) - J. Šašinka (70. Baroš). Trenér: Kučera.

Sparta Praha - FK Teplice 3:0 (2:0)

Branky: 16. a 57. V. Kadlec, 45.+1 Lafata. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Mokrusch. ŽK: Hovorka - Rezek, Krob, Kučera, Červenka. Diváci: 7974.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Štetina, Hovorka, M. Kadlec - Mavuba, Mareček - Biabiany (56. Ben Chaim), Lafata, Vatajelu (69. Plavšič) - V. Kadlec (81. M. Frýdek). Trenér: Stramaccioni.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Král, Kučera - Fillo, Rezek (83. Trubač), Hyčka (63. Vošahlík) - Vaněček (72. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Liberec - Slovácko 1:1

ČK: 64. Karafiát - 6. Machalík
Branky: 71. Hybš - 86. Zajíc