Lukaku si branku neužil, neboť čelil rasistickým urážkám. Rudí ďáblové jednají již s policií

Odpoledne plné rozporuplných emocí. Belgický útočník Romelu Lukaku rozhodl o hubené výhře Rudých ďáblů v utkání se Southamptonem, ale branka ho moc netěšila, neboť se z hlediště na jeho bedra snesla vlna rasistických urážek. Vedení Manchesteru United došla trpělivost a incident řeší s policií.

Lukaku si branku neužil, neboť čelil rasistickým urážkám. Rudí ďáblové jednají již s policií

Lukaku přišel v létě na Old Trafford z Evertonu s vizitkou jednoho z nejlepších útočníků v Premier League a tuto roli plní u nového chlebodárce. Problém je však v tom, že někteří fanoušci na hráče pokřikují rasistická hesla, která se klubu ani hráči nelíbí. Již nedávno skrze prohlášení apelovali, aby tyto pokřiky přestali, což se však nestalo.

Vedení tradičního anglického klubu již došla trpělivost a hodlá prošetřit tyto incidenty, které hráče poškozují. Klub již požádal o pomoc policii a hodlá zamezit dalšímu opakování. To však nemění nic na tom, že Rudí ďáblové získali v sobotním utkání důležité tři body, které je udrželi ve vrchních patrech tabulky anglické nejvyšší soutěže.

„Manchester United má nulovou toleranci vůči nedůstojným pokřikům a chování. Klub jasně požádal o to, aby tento pokřik přestal. Vedení je připraveno adekvátně jednat v případě, že se něco podobného bude opakovat. Klub již komunikoval s policií a požádal ji o záběry z bezpečnostních kamer, abychom mohli identifikovat ty, kteří nerespektují prosbu hráče,“ znělo v prohlášení klubu z Manchesteru.