Nechali jsme se v úvodu unést a rozehráli příliš otevřenou partii, litoval po ztrátě Přikryl

Mladá Boleslav chtěla v sobotu získat skalp zatím suverénní Plzně, ale se zlou se potázala. Již po čtrnácti minutách prohrávala rozdílem dvou branek, což nakonec rozhodlo o třech bodech pro západočeský tým. Obě trefy zaznamenal Michael Krmenčík.

Nechali jsme se v úvodu unést a rozehráli příliš otevřenou partii, litoval po ztrátě Přikryl

Po zápase byl z výsledku rozčarovaný někdejší hráč Sparty Tomáš Přikryl, který litoval, že se se spoluhráči nechal v úvodu strhnout k otevřené partii. „Mohli jsme to asi udělat jinak. Nechtěli jsme to otevřít úplně, to byla naše chyba. Nechali jsme se trochu unést. Vlítli jsme do toho, měli jsme nějaký tlak, náznaky a Plzeň nás potrestala. Měli jste to víc ustát, pohlídat si to a nezbláznit se tím začátkem,“ přiznal pětadvacetiletý záložník.

Středočeskému klubu bylo jasné, že Plzeň potřebuje vyhrát, aby neztratila náskok na své pronásledovatele v tabulce. „Kdyby to bylo 0:0, bylo by to pro Plzeň taky horší, museli by to víc otevřít. Ale takhle jim to vyhovovalo. Mají rychlé hráče dopředu, mohli čekat na brejky. Když dostane dva rychlé góly s takovým soupeřem, jako je Plzeň, těžko se to dohání,“ přiznala zkušená opora Boleslavi bezprostředně po zápase.

Poslední dvě ligové utkání Boleslav zvládla, ale nyní se postavila soupeři, který pomýšlí na zisk mistrovského titulu. „Plzeň má vítěznou sérii, to se asi každému hraje líp. Bylo vidět, že mají sebevědomí, hrají po zemi, chtějí si to furt dávat a rozehrávat. Při vší úctě k předchozím soupeřům, Plzeň je trochu dál. Chtěli jsme jí to znepříjemnit, to se bohužel nepovedlo. V naší situaci se už teď nemůžeme dívat na soupeře a musíme bodovat v každém zápase s každým,“ dodal Přikryl.