Sebral jsem balón a věděl jsem, co s ním udělám, hlásil po utkání Vukadinovič

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Ještě v minulé sezóně hájil srbský záložník Vukadin Vukadinovič barvy Zlína, aby se pak upsal pražské Spartě. Vinou velké konkurence a nepřesvědčivých výkonů v přípravě byl vrácen na Moravu na roční hostování. Ve žlutém dresu se mu daří, což dokázal i v ostře sledovaném sobotním duelu se Slavií. Branku dal, ale mohly být dvě, což by na výhru stačilo.

Sebral jsem balón a věděl jsem, co s ním udělám, hlásil po utkání Vukadinovič

Šest minut před koncem nařídil sudí pokutový kop, kterého se chopil a bezstarostně ho proměnil. V nastaveném čase pak mohl rozhodnout, ale brankáře Laštůvku zachránila tyč a utkání tak nakonec skončilo smírně 1:1. V rozhovoru pro klubové stránky přiznal, že se na pokutový kop nehlásil na sílu, ale byl předem vybrán.

„Byl jsem na penaltu určený. Ihned jsem si bral balón a věděl jsem, co s ním udělám. Věřil jsem si na penaltu, utáhnul jsem to k tyči. Jsem rád, e se mi to tak podařilo trefit. Příště to ale budu muset kopnout o něco výš,“ culil se autor jediné branky Ševců.

Svůj tým mohl v nastaveném čase druhého poločasu nasměrovat k výhře, ale nakonec trefil jen tyč. „V Plzni jsem netrefoval bránu z vyložených šancí, teď jsem ji trefil, ale bohužel jen do tyče. Snad to už v příštím zápase trefím do sítě. Byl tam malinkatý prostor, který jsem chtěl trefovat, je to škoda,“ smutnil po zápase z nevyužité šance.

Ve Zlíně si zvyká na novou roli, neboť jej kouč Bohumil Páník staví do útoku, což mu očividně svědčí. „Všechny zápasy kromě Tiraspolu jsem hrál na hrotu, Ekpai hraje napravo dobře, tak mě trenér dává na levou stranu. Zvykám si, ale chci hlavně hrát, ať je to na levé nebo pravé straně či uprostřed,“ dodává v rozhovoru pro web Fastavu Zlín srbský legionář.