Higuaín musí nejdříve získat formu, proto nyní odpočívá na lavičce, říká stroze kouč Juve

Každý kanonýr si projde obdobím, kdy je jeho efektivita téměř nulová a střelecky se trápí. Podobný případ postihl v posledních týdnech argentinského legionáře Gonzala Higuaína, který obléká dres mistrovského Juventusu. Kouč Massimiliano Allegri chce hráči pomoci tím, že ho nechává odpočívat na lavičce náhradníků, než opět získá bývalou formu.

Higuaín musí nejdříve získat formu, proto nyní odpočívá na lavičce, říká stroze kouč Juve

Allegri má jasný plán. Higuína nenasadil do základní sestavy proto, aby ho nechal odpočinout. Vyjářil se slovy pochopení, že každý den není posvícení. V turínském derby byl nasazen Mario Mandžukič, který ho v koncovce nezradil. „Higuaín byl na lavičce, protože nás čeká mnoho zápasů a já mu dal možnost si odpočinout,“ prohlásil zkušený kouč v rozhovoru pro Mediaset Premium.

„Je pro nás důležitým hráčem, ale existují okamžiky, kdy věci nefungují podle očekávání, a je nutné zareagovat. Musíme dát některým hráčům možnost si oddechnout, jinak nebudeme schopni udržet naši výkonnost. Dávám přednost tomu, aby si odpočinul, aby byl připravený bojovat v dalších zápasech,“ pokračoval Allegri.

Tento tah podpořil i generální manažer Staré dámy Giuseppe Marotta. „Je to naprosto technické rozhodnutí, které můžete nazvat třeba rotací v sestavě. Trenér si je vědom schopností těchto hráčů a jeho tah schvaluji. V uplynulé sezóně odehrál Juventus 57 soutěžních zápasů a nemůže je hrát s jednou jedenáctkou,“ prohlásil Marotta.