Stramaccioni: V kabině byl i majitel Křetínský, což bylo pro hráče i celý realizační tým velice důležité

Na nepovedené derby je částečně zapomenuto. Pražská Sparta v osmém kole HET Ligy udělal radost domácím fanouškům, když si vyšlápla na Teplice a přejela je rozdílem třech branek. Spokojenost vládla i ve tváři italského kouče Stramaccioniho, který po zápase přiznal, že by byl rád, kdyby jeho tým na tento výsledek navázal.

Stramaccioni: V kabině byl i majitel Křetínský, což bylo pro hráče i celý realizační tým velice důležité

Nezažívá moc klidné chvíle. Výsledky jsou jako na houpačce a od fanoušků už má nůž na krku, přestože podporu vedení zatím má. „Po derby byli všichni zklamaní. Když jste dole, musíte zvednout hlavu a reagovat tím správným způsobem. Potřebovali jsme odehrát nejen dobrý zápas, ale hlavně vyhrát. Mohli jsme vstřelit i více gólů, jsem rád, že hráči nepřestali hrát a byli nebezpeční až do konce zápasu,“ prohlásil trenér pražského klubu na tiskové konferenci.

Sparta se v nové sezóně stále hledá, ale italský kouč viděl v nedělním utkání pozitiva, na kterých by rád stavěl v dalších zápasech. „Byli jsme velmi kompaktní a nebezpeční, to se mi líbilo. Cítil jsem z týmu sílu a byl jsem s pokojen s kvalitou směrem do ofenzivy. Soustředím se nyní na to, jak připravit tým na další zápasy. Sparta není úspěšná a fanoušci nejsou spokojení, což je pochopitelné. My ale naše fanoušky potřebujeme, myslím, že hráči nechali na hřišti vše a dokázali jim, že bojovali za tým,“ pokračoval Stramaccioni před novináři.

Po prohraném derby se v médiích dlouze spekulovalo, zda už není čas na jeho odvolání. Tlak ale ustál a výhrou s Teplicemi získal další čas pro svou práci. „Jsem zde proto, abych pracoval na sto procent. Není jednoduché vše změnit během pár dní, není to jednoduché pro trenéra z ciziny a vím, že i když jsou nutné výsledky, tak potřebujeme čas. Když vyhodíte trenéra, budete také potřebovat čas. Děláme vše pro to, aby se tým dostal do optimální formy, co nejdříve. . Potřebujeme všichni držet pohromadě,“ dodal letenský kouč.