Kadlec měl několik pohovorů se Stramaccionim: Hlavně jsem dokázal sám sobě, že se tvrdá práce vyplácí

OBSAHUJE VIDEO

Ještě před několika týdny se hlasitě hovořilo o jeho odchodu ze Sparty, ale kouč Andrea Stramaccioni nakonec Václava Kadlece na Letné ponechal. Udělal dobře, neboť mu to několikanásobný reprezentant vrátil v utkání s Teplicemi dvěma brankami. Po zápase panovala ve tváři hráče radost, že pomohl týmu ke třem důležitým bodům.

Kadlec měl  několik pohovorů se Stramaccionim: Hlavně jsem dokázal sám sobě, že se tvrdá práce vyplácí

Domácí překonali defenzivu soupeře v šestnácté minutě, když právě Kadlec rozjel akci na levém křídle. Z pravé strany pak dostal od Zahustela přesný centr a osamocen před brankou v pohodě zakončil. „Měl jsem velkou radost, že jsem nastoupil od začátku. Je důležité, že jsme konečně vyhráli přesvědčivě a nebylo to utrápený. Ty dva góly jsou už jen třešničkou na dortu,“ přiznal pro klubovou televizi po zápase autor dvou branek.

Kouč Stramaccioni mu dal na poslední chvíli nakonec šanci setrvat ve Spartě a Kadlec začíná dokazovat, že v týmu být má. Své branky nebere však zadostiučinění. „Zadostiučinění jsem nehledal. Spíš jsem dokázal sobě, že tvrdá práce se nějakým způsobem vyplácí. Rozhodně jsem necítil nějakou křivdu a nechtěl to zabalit. Poctivě jsem trénoval a asi se to vrátilo,“ dodal Kadlec, který v lize skóroval naposledy v květu proti Hradci Králové.

Podporu ze strany trenéra pětadvacetiletý útočník měl a po zápase byl svým koučem také po zásluze pochválen. „Měl jsem s Václavem několik individuálních rozhovorů. Pro mě je to skvělý fotbalista, ale chtěl jsem po něm, aby pracoval na sto procent. On věděl, že pokud bude pracovat na maximum, tak bude oceněn. Proti Teplicím ukázal, čeho je schopný. Teď na to musí navázat,“ komentoval Stramaccioni výkon Kadlece v nedělním utkání.