Liberecký Hybš: Hrajeme takový styl fotbalu, který na obehrávání soupeře moc není

OBSAHUJE OHLASY

Ačkoliv hrál Slovan proti Slovácku dlouhou přesilovku, tři body si na stadionu U Nisy nepřipsal (1:1). Jediný liberecký střelec Matěj Hybš byl po závěrečném hvizdu hodně smutný...

Liberecký Hybš: Hrajeme takový styl fotbalu, který na obehrávání soupeře moc není

"Je to obrovské zklamání. Slovácko šlo hrozně rychle do desíti hráčů, ale my jsme to nijak nevyužili. Pár šancí jsme si vytvořili, ale neproměnili jsme je. Na můj vkus jich bylo málo. V přesilovce měl létat do vápna centr za centrem, měli jsme dát gól a dostat se do klidu. Slovácko mělo jedinou šanci a tu proměnilo. Dali nám lekci z efektivity, ztratili jsme dva body," posteskl si na oficiálních stránkách svého klubu exsparťan s krátkou minulostí v Jihlavě či Jablonci.

Náladu mu nevylepšila ani první branka na nové adrese. "Za gól jsem sice rád, ale měli jsme vyhrát. Takový zápas je prostě na tři body. To se nepovedlo, máme jenom jeden, takže je jasné, že nemůžeme být s výsledkem spokojeni," pokračoval kolega Coufala, Potočného, Váchy a spol.

Proč se modrobílí prosadili pouze jednou? "Nevím. Těžko se to hodnotí. Bylo nás tam dost, když už do vápna centr přilétl, ale netrefovali jsme správný prostor. Míč letěl vždy jinam, než kde byl připravený hráč. Moc šancí, že by nás vychytal brankář nebo bychom třeba trefili tyč, tam nebylo. Zní to jako klišé, ale občas vám přesilovka spíš uškodí, než pomůže. My hrajeme takový styl fotbalu, který na obehrávání soupeře moc není. Hrajeme spíš zodpovědně, vyrážíme do brejků. Nechci zase úplně přehánět, že by nám to opravdu uškodilo, to ne. Prostě jsme to měli využít," doplnil svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla na fcslovanliberec.cz.

A později byl vyloučen také domácí Ondřej Karafiát, takže se počty srovnaly. "Myslím si, že hlavně jeho první žlutá jednoznačně nebyla, ale rozhodčí mu ji zkrátka dal. Červená karta nám to sice zkomplikovala, ale pořád jsme to měli ve svých rukou. Dali jsme gól a kdybychom z nějaké z dalších šancí přidali druhý, bylo by hotovo. Místo toho jsme je nechali po pomalu jediné střele vyrovnat. Je to pro nás ztráta," uzavřel krajní obránce či záložník Hybš.

Liberec se nechal o výhru připravit díky hrubé chybě Váchy