V Premier League jen jeden útočník světové třídy? Henry asi Kanea, Moratu či Lukaka nepotěšil

Thierry Henry vyslovil odvážnou proklamaci, jež určitě nepotěšila hned několik ofenzivních es působících na ostrovech. Podle jeho názoru je totiž v Premier League jediným útočníkem světové třídy Sergio Agüero.

V Premier League jen jeden útočník světové třídy? Henry asi Kanea, Moratu či Lukaka nepotěšil

Devětadvacetiletý Argentinec zaznamenal v nynějším ročníku v šesti duelech stejný počet branek a od vyrovnání gólového rekordu City, který drží Eric Brook, už ho dělí pouze jedna jediná trefa.

Na čele střeleckého žebříčku je svěřenec Josepa Guardioly vedle Romelu Lukaka z Manchesteru United a Álvara Moraty z Chelsea. I když mají výborný úvod do soutěže také Harry Kane (4 branky) i Jamie Vardy (5 zásahů), legenda Arsenalu, že by si zasloužil větší porci uznání právě někdejší snajpr Atlétika Madrid.

"Jediný, kdo je world class, nebo byl world class, je Agüero a to kvůli konstantní výkonnosti a tomu co v lize rok co rok předvádí. Vyhrál tady ligu a střílí góly řadu let. Zaslouží si trochu kreditu. Myslím, že někdy Agüera obcházíme, jako by nebyl tak úspěšný," poznamenal mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000.

Jen připomeneme, že je Agüero dvojnásobným šampionem Premier League, s tím, že ve čtyřech ze šesti ostrovních sezon vstřelil minimálně 20 góů. Henry ale věří, že Lukaku, Kane i Morata se nakonec na jeho úroveň dostanou...

"Lukaku právě dorazil do Manchesteru United, Liga mistrů se ho dlouho netýkala. Pro Harryho Kanea byla minulá sezona v Lize mistrů krátká a to samé v Evropské lize a na Euru. Morata byl často na lavičce Realu. Měl skvěý ročník v Juventusu, ale hrál s Llorentem nebo Tévezem. Brzy by se však měli na jeho úroveň dostat a měli bychom být šťastní, že máme tyto hráče v naší lize," uzavřel své povídání Henry.

Tévez už by neměl držet pozici nejlépe placeného hráče planety moc dlouho...