Vůch čelí na první zahraniční misi abnormální agresivitě: Kdybych nezměnil svou hru, přišel bych o nohy

Vůch čelí na první zahraniční misi abnormální agresivitě: Kdybych nezměnil svou hru, přišel bych o nohy

Šestadvacetiletý záložník s jordanovskou třiadvacítkou na zádech Egon Vůch dosud nastřádal v nejvyšší kazachstánské soutěži devět startů, ovšem na první přesný zásah na své první zahraniční misi stále čeká.

Bývalý hráč Liberce, Teplic či Viktorie Plzeň už je součástí FK Tobol Kostanay několik měsíců a jeho chlebodárce je v tabulce na průběžné páté pozici, s tím, že na Astanu narazí hned po Slavii v neděli 1. října. Svěřenec ruského kouče Evdokimova má pro nejbližšího protivníka slavného "S" jen slova uznání...

"Hráči v kazašské lize mají celkově vyšší kvalitu než u nás. Astana spolu s Almaty v soutěži nemají konkurenci. Samozřejmě Slavii přeju vítězství, ale myslím, že to Astana doma zvládne. Hrají ťukes, v kombinaci jsou silní. A mají smrtící protiútoky díky úžasně rychlým hráčům. Jsou nesmírně sebevědomí. Hvězdou je Ghaňan Twumasi, střílí spoustu gólů," pronesl na stránkách sport.cz fotbalista, jenž byl v Česku magnetem na problémy.

Nynější český fotbal v Kazachstánu moc emocí nevyvolává. "Pamatují se na Nedvěda, Baroše, Poborského, znají samozřejmě Čecha. A vzpomínají tu hodně na trenéra Beránka, který trénoval místní reprezentaci. Ptají se, jestli je v Česku, jestli ještě trénuje. Má tady dobré jméno," pokračoval Vůch jehož slova vyšla na sport.cz.

Sám má co dělat, aby se přizpůsobil tamní velké tvrdosti. "Kazašsky fotbal je založený na abnormální agresivitě, někdy je to až brutální. V zápase i na tréninku jde o zdraví. Vůbec nepřeháním! Už třikrát se mi stalo, že do mě na předzápasovém tréninku zajeli tak, že jsem nemohl druhý den nastoupit. V Česku jsme v tomhle směru ohleduplní. Kdybych nezměnil svou hru, přišel bych o nohy," uzavřel technicky laděný štírek jenž sučasně přiznává, že má stále problém s komunikací, neboť neovládá ruštinu. "V kabině se kluci často smějou, jenže já většinou nevím čemu."

Stoch před disciplinárku? Měl by se jen omluvit a hotovo. Ať komise raději řeší rasismus