Z týmu mám vždy naběháno největší počet kilometrů. Fyzicky jsem na tom velmi dobře, straší Viktorii Pekhart

Z týmu mám vždy naběháno největší počet kilometrů. Fyzicky jsem na tom velmi dobře, straší Viktorii Pekhart

Ostřílený útočník izraelského klubu Hapoel Beer Ševa Tomáš Pekhart zažije jedno velké poprvé. Premiérově se totiž v trikotu zahraničního celku představí na české půdě.

Jeho současný chlebodárce, do jehož řad se přesunul z řeckého AEK Atény, se představí v plzeňské Doosan aréně již ve čtvrtek večer. "Letíme do Česka v dobré náladě, až na sobotní zápas, kdy jsme dostali gól na 1:1 z krásného trestňáku, se nám výsledkově daří. Na začátku ligy není mezi týmy vepředu téměř žádný rozdíl, v Evropské lize jsme první zápas také vyhráli. Takže dobrý," hlásil v interview pro Deník Sport ofenzivně laděný borec, jenž u nás prošel Slavií, Spartou či Jabloncem.

Papírově je podle něj výše domácí Viktorie. "Jedeme hrát ven, předpokládám, že my asi favorité úplně nejsme. Určitě chceme zpátky nějaké body přivézt, nejedeme tam odevzdaně prohrát. Plzeň se snaží všechny zápasy dominovat, o to samé se v naší lize snažíme i my. Sám jsem na to zvědavý, uvidíme, jak to bude vypadat. Detailně je nesleduji, vím, že v předkole Evropské ligy nebyla Plzeň až tak dobrá. Ale v lize všech osm zápasů vyhrála, co jsem slyšel od svých známých, tak hraje výborně," chválil západočeského protivníka někdejší hráč Southamptonu, Tottenhamu, Norimberku či Ingolstadtu, jehož vyprávění publikoval portál isport.blesk.cz.

Osobně se sušický rodák cítí také dobře a tři vstřelené branky mu dodávají sebevědomí i chuť do další práce. "Když jsem přišel, měl jsem tréninkové manko, ale tím, že jak jsem hned hodně hrál, jsem do sebe zápasové fitness dostal rychle. Několikrát jsem už zvládl odehrát celých 90 minut. Při zápasech nosíme vesty s GPS, podle nich mám z týmu naběháno vždycky největší počet kilometrů. Fyzicky jsem na tom velmi dobře. Byly snad jen dva zápasy, kdy jsem nedal gól. V tom prvním jsem mohl dát asi čtyři, trefil jsem dvakrát tyč a ještě jsem měl nějaké šance. V Evropské lize jsem nedal penaltu, jinak předtím v ligovém kole jsem gól dal," připomněl iSportem.cz citovaný osmadvacetiletý hráč s reprezentační minulostí, jenž zatím čeká na pozvánku od Karla Jarolíma marně.

Necid se umělky v Kazachstánu nebojí: Mně to tam vyhovuje a věřím, že bude vyhovovat celému týmu