Tři zápasy, dva hattricky a 8 gólů. Nigerijský zabiják si začíná podmaňovat ČFL

Tři zápasy, dva hattricky a 8 gólů. Nigerijský zabiják si začíná podmaňovat ČFL

Jestli bude pokračovat v nastoleném tempu, o králi střelců České fotbalové ligy nebude sebemenších pochyb. Útočník Chukwudi Chukwuma z Brozan chytil neskutečnou střeleckou slinu. Třiadvacetiletý Nigérijec se zkušenostmi z nejvyšší soutěže nasázel v posledních třech zápasech úctyhodných 8 gólů, z toho ve dvou duelech zaznamenal hattrick.

Možná si ho pamatujete z angažmá v Teplicích či druholigovém Varnsdorfu, kam zamířil z prvoligového celku na hostování. V nejvyšší soutěži stihl za necelé tři sezony odehrát jen 17 zápas, to není moc, ovšem má to svůj důvod. Někdejšího člena širšího kádru nigérijské reprezentace do 20 let často trápily vleklé zdravotní trable. Kvůli nim se také nakonec s vedením Teplic loni koncem září domluvil na předčasném ukončení profesionální smlouvy.

Jeho novým působištěm se staly Brozany na Litoměřicku. V dresu třetiligového celku záhy začal prokazovat svůj nesporný potenciál. A také v úvodu nové sezony jasně demonstruje, že jde o šikovného forvarda s čichem na góly. V prvních zápasech se sice ještě hledal, ale poslední tři duely? Ze strany mladého Nigérijce jedna velká paráda.

Sérii střeleckých představení odstartoval na půdě Čížové. Proti nováčkovi ČFL se trefil dvakrát a dotáhl Brozany k výhře 3:1. „Musím uznat, že Brozany byly lepší a zvítězily zaslouženě. Měly ve svém středu rozdílového hráče Chukwumu,“ zhodnotil pro Jihočeský fotbal trenér poražené Čížové Aleš Jindra.

O týden později Nigérijec zazářil ještě víc. Ve druhém poločase nasázel hostujícímu Písku během devíti minut hattrick, kterým rozhodl o výhře týmu kouče Jiřího Němce 4:3. Stejný kousek se Chukwumovi povedl také ve středeční vloženém kole. Brozany smetly Vyšehrad překvapivě hladce 4:0 a o tři góly se postaral právě šikovný útočník.

„Připravovali jsme se na brozanského střelce Chukwumu, ale stejně nám dal tři góly. Nelze mluvit o systémovém selhání, spíš o individuálních chybách,“ povzdychl si na klubových stránkách vyšehradský asistent Milan Kopřiva. „Vyšehrad mě dnes zklamal, nečekal jsem, že to bude tak jednoduché. Je pravda, že to bylo hlavně o jednom hráči. Když je Chukwudi zdravý, je pro každého soupeře hodně nebezpečný,“ řekl pro Litoměřický deník vedoucí brozanského týmu Ján Kudlička.

Chukwuma se díky skvělým výkonům rázem vyhoupl do čela tabulky střelců ČFL. Osm přesných zásahů má na kontě také probuzený kanonýr Štěchovic Lukáš Batka, ten na porci osmi gólů potřeboval devět zápasů. Hvězda Brozan o dva méně.

ČFL, 17. kolo:
Brozany – Vyšehrad 4:0 (13., 24. a 60. Chukwuma. 87. Benda, 105 diváků)
Převýšov – Zápy 3:4 (36., 50. a 80. Urbanec – 43. Piták, 56. Jelínek, 62. Novák, 75. Matějka, 185 diváků)
Jirny – Benátky nad Jizerou 4:1 (10. a 85. Křeček, 40. Vondráček, 44. Hruška – 67. Walter, 120 diváků)
Čížová – Vltavín 0:1 po pen. (100 diváků)
Dobrovice – Ústí nad Orlicí 3:0 (18. Pelyak, 76. Volf, 88. Nágl vl., 200 diváků)
Štěchovice – Benešov 1:2 po pen. (83. Batka – 71. Zákostelský, ČK: 17.Švejda – Š, 140 diváků)
Litoměřicko – Chrudim 1:3 (9. Hanuš – 27., 32. a 56. Kopecký, 120 diváků)
Nymburk – Králův Dvůr 0:1 (50. Kraus, 140 diváků)
Písek – Domažlice 1:2 po pen. (10. Presl – 76. Roubal, 220 diváků)

Aktuální tabulku ČFL a kompletní rozpis zápasů najdete zde

Myšlenky o konci bývalý velký talent Blažek zahnal: V ČFL chci restart v osobním životě!