Jak jsme mohli tohle prohrát, čílil se po derby Trpišovský

Jak jsme mohli tohle prohrát, čílil se po derby Trpišovský

Poslední kolo HET ligy před reprezentační přestávkou začalo zajímavým severočeským derby. Smůlu domácích Teplice v podobě zranění gólmana Grigara hned v úvodu částečně vynahradily tři body za výhru 2:1, zato liberecký kouč Jindřich Trpišovský kroutil hlavou ještě hodně dlouho v noci.

„Jsem zklamán. Nechápu, jak jsme utkání mohli ztratit. Vedli jsme 1:0, bylo to ideálně rozehrané. Měli jsme další dvě stoprocentní šance a byli aktivnější. Navíc domácí nebyli v dobré pozici, museli střídat brankáře. Stejně jsme ale ztratili kontrolu nad středem hřiště v době, kdy to bylo zbytečné. Soupeře jsme vrátili do hry po hlouposti."

"A pak to ještě Rezek takhle trefil,“ hodnotil duel před novináři trenér s kšiltovkou na hlavě a znakem Slovanu na ní. Rozhodl Rezkův volej sedm minut před koncem. Při závaru, takové „trmě-vrmě“, se hostům nepovedlo dostat míč z vápna, Mikula odkopl právě jen k Rezkovi a bývalý reprezentant parádním volejem na bližší tyč zařídil Teplicím důležitou výhru.

„Byl to krásný gól, je vidět, jak moc jsme chtěli jít za vítězstvím a to se nám povedlo,“ neskrýval spokojenost domácí kouč Daniel Šmejkal. Co říkal za nucenou změnu brankáře? „Jakub Diviš se své role chytil dobře, chytil jednu těžkou hlavičku a byl slyšet při dirigování obrany. Ve druhé půli to už obecně bylo o štěstí a to se přiklonilo k nám,“ měl radost Šmejkal.

Liberec tak po třech výhrách venku – v Karviné, Boleslavi a Brně – po delší době prohrál na hřišti soupeře.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.