Kováč před derby na Julisce: Musíme se soupeři vyrovnat mentálně

Kováč před derby na Julisce: Musíme se soupeři vyrovnat mentálně

Malé pražské derby je na programu dnes večer, kdy Dukla hostí od 20 hodin Spartu. Letenské tak čeká nejkratší výjezd sezony, jen pár kilometrů z Letné na Julisku. Cíl pro favorita je jasný: potvrdit domácí výhru proti Teplicím a naplno bodovat.

Hovořil o tom v klubové televizi i jeden ze Strammacioniho asistentů Radoslav Kováč: „Když hrajeme doma, tak Sparta má tak velkou auru, že to naše hráče tak nabije, že nám to dodá velkou sílu a ten zápas zvládneme. Venku je to pro nás hodně složitá situace, protože bodů vozíme málo. Na Spartu bývá vyprodaný stadion, domácí se chtějí vytáhnout a každý hraje na 150 procent a je to velký svátek, když nad Spartou vyhraje,“ řekl Kováč svůj názor na rozdíl mezi duely doma a venku, což zapadá i do statistik, protože Sparta nezvládla třeba duel v Brně.

Co s tím. „To nás neomlouvá, my to musíme zvládat, vyrovnat se mentálně a soubojově domácímu týmu tím, s čím na nás vyrukuje. V tomhle ztrácíme a to musíme jednoznačně vylepšit, je to o charakteru,“ dodává Kováč.

Na úskalí stadionu na Julisce upozorňuje bývalý hráč Dukly a nyní stoper Sparty Lukáš Štetina: „Doma jsme si s Duklou hodně věřili, pomáhalo nám velké hřiště, s nímž mívají hosté problémy. Je potřeba se na její projev dobře připravit, Dukla to má dlouhodobě zažité. Je to o dobré přípravě na zápas,“ myslí si slovenský stoper.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.