Jestli mě Sparťané mají rádi? Uvidí se, usmívá se Holenda

Jestli mě Sparťané mají rádi? Uvidí se, usmívá se Holenda

Někdejšího střelce pražské Sparty Jana Holendu, jenž dnes obléká dres konkurenční Dukly, čeká zápas proti svým. V rozhovoru pro portál iSport se rozpovídal o formě obou týmů i vztahu k letenskému mužstvu.

Dukla doma na Julisce odehrála zatím tři zápasy a všechny tři vyhrála. Navíc ani jednou neinkasovala. „Bylo by fajn tuhle sérii natáhnout,“ říká její střelec Jan Holenda, jenž ve Spartě hrál od svých patnácti let a byl členem mistrovského týmu před sedmi lety.

„Je to i věc psychiky. Víme, že se nám doma daří víc, a žene nás to dopředu,“ řekl o domácí formě svého týmu i podzimním výkonům Sparty. Je však pravda, že Dukla doma a Dukla venku jsou úplně odlišné týmy.

Co je příčinou? „Možná to ani sami nevíme. Kdybychom to tušili, něco s tím uděláme. Ale když si vzpomenu na poslední dva zápasy venku, tak v Jihlavě i Olomouci jsme propadli v individuálních činnostech. Doma sice taky, ale tam máme větší kvalitu. Snad to proti Spartě nebude tak špatné jako venku,“ odpověděl sám sobě. Je však pravdou, že i Sparta se nebude cítit úplně jako venkovní tým, stadiony obou klubů totiž dělí pár kilometrů.

„Sparťané poslední zápas vyhráli docela dominantně. Je otázkou času, než se po letních změnách sehrají a začne jim to šlapat. Je možná lepší, že na ně jdeme teď, než když jsme šli v prvním kole na Plzeň, která nám dala čtyřku. Teď jsme rozehraní a mělo by to být pro nás lepší, navíc máme v zádech povedenou sérii domácích zápasů," vyjádřil se Jan Holenda k formě Sparty.

A jestli se stále cítí jako Sparťan? „Nějaký sparťan jsem, ale už je to dlouho, co jsem tam byl. Mezitím jsem hrál ještě třeba za Plzeň a nevím, jestli mě sparťanští fanoušci mají pořád ještě rádi. V sobotu večer se to dozvím.“

zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.