Jako velká posila jsem se necítil, šokuje sparťanský Vatajelu

Jako velká posila jsem se necítil, šokuje sparťanský Vatajelu

Rumunský univerzální hráč pražské Sparty Bogdan Vatajelu konečně udělal dojem na kouče Stramaccioniho a proti Dukle nejspíše nastoupí v základní sestavě. 

Vatajelu se do sestavy dostával dlouho a poté začal podávat opravdu excelentní výkony, poté se ovšem zranil. Potom se jeho výkony opět zhoršily, ale proti Teplicím i Znojmu předvedl dobrý výkon a nastoupí tak pravděpodobně i na Dukle.

„Musíme získat nějaké tituly, protože já jsem ještě v životě nikdy nic nevyhrál a jsem hladový,“ burcuje svůj tým. V tomto kalendářním roce se střídá v sestavě se svým nejlepším kamarádem Vjačeslavem Karavajevem. Dalo by se říct, že lepší z nich je ten, který má lepší formu. A tu má momentálně pravděpodobně Bogdan Vatajelu.

" Jo, je fajn, že jsem dal gól ve Znojmě i že jsem pak hrál proti Teplicím, které jsme porazili 3:0, to byly dobré momenty pro mě i pro tým. Po špatném vstupu do sezony to pro nás bylo těžké a tohle vítězství nám zajistilo trošku čerstvého vzduchu, mohli jsme se zase nadechnout. Jen doufám, že do konce podzimu už neuděláme žádný špatný krok zpět,“ prozradil sedmadvacetimilionový Rumun.

„Ano návrat byl těžký, protože jsem se koncentroval na to, abych novou sezonu začal ve stylu, v jakém jsem končil minulou. Hrozně jsem si přál zahrát Evropskou ligu, takže po první půli na Crvene Zvezdě jsem byl hodně zklamaný – tím spíš, že jsem si zranil kotník. Když nejste s týmem a máte individuální tréninky, je to náročné. Jsem šťastný, že jsem zpátky a doufám, že veškeré problémy tím skončily,“ pokračoval Vatajelu.

„Já jsem se jako velká posila necítil, i když uznávám, že na české poměry jsem stál hodně peněz. Našel jsem tu spoustu mimořádných hráčů, oproti Rumunsku to byl v kvalitě znatelný rozdíl," prozradil o své roli v týmu ihned po příchodu na Letnou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.