Domažlice srazily Vltavín v ČFL za 30 minut! Z hvězd zazářili Slepička a Chukwuma

Událostí 8. kola České fotbalové ligy byla bezesporu rychlopalba v podání Domažlic. Ty nasázely Vltavínu během 30 minut Vltavínu hned čtyři góly, vyhrály 4:0 a vyhouply se na druhou příčku. Prvenství potvrdila Chrudim, která si další tři body připsala po hladké výhře 4:1 nad Benátkami nad Jizerou. Z hvězdných hráčů se v tomto kole blýskli zejména písecký Miroslav Slepička a Chukwudi Chukwuma z Brozan.

Domažlice odstartovaly svůj střelecký koncert na svém stadionu před 355 diváky v 15. minutě, kdy zasadil Vltavínu první úder Kropáček. Ten se stal hlavní hvězdou zápasu, trefil se totiž ještě dvakrát. V poslední minutě prvního poločasu završil hattrick, zvyšoval už na 4:0 pro Jiskru a dokonal zmar pražského týmu s koučem Martinem Frýdkem.

V závěru pak v Domažlicích létaly vzduchem fauly, po kterých padaly červené karty. Pět minut před koncem byl vyloučen za úder do krku vltavínský Abena. Poté musel předčasně do sprch i jeho spoluhráč, který viděl druhou žlutou kartu za vražení do protihráče v přerušené hře. A aby toho nebylo málo, následně za podobný přestupek dostal druhou žlutou kartu a následně i červenou domácí Teršl.

Domažlická Jiskra se díky parádnímu poločasu dostala na druhé místo v tabulce ČFL. Využila nečekaného zaváhání Dobrovice, která prohrála na půdě Litoměřicka 1:2. Na závěrečnou půlhodinu naskočila v dresu domácího týmu na hřiště posila Jan Blažek. Roli favorita naopak v domácím prostředí splnila Chrudim. Lídr soutěže si vcelku suverénně poradil se středočeskými Benátkami 4:1. Dvěma góly se na dalším tříbodovém zisku Východočechů podílel Kučera.

Na titul tým kola by mohl kromě Domažlic kandidovat také Písek. Jihočeši doma rozstříleli Štěchovice 5:0, o osudu utkání přitom rozhodli už v první půli. I díky dvěma trefám někdejšího útočníka Liberce či Sparty Miroslava Slepičky šli do kabin na poločasovou přestávku s třígólovým náskokem v zádech.

Další dva přesné zásahy si připsal i brozanský Chukwudi Chukwuma. Třiadvacetiletý Nigérijec rozhodl o výhře svého týmu na půdě nováčka z Nymburka. Poprvé se někdejší forvard prvoligových Teplic prosadil v 57. minutě, klid do mužstva kouče Jiřího Němce vnesl v 79. minutě, kdy pečetil výhru Brozan 2:0 a zároveň zaokrouhlil počet gólů v této sezoně na číslo deset.

ČFL, 8. kolo:
Písek – Štěchovice 5:0 (6. a 21. Slepička, 43. a 65. Froněk, 83. Hrachovec, 200 diváků)
Chrudim – Benátky nad Jizerou 4:1 (11. Kopecký, 15. a 79. Kučera, 56. Ptáček – 62. Walter, 285 diváků)
Litoměřicko – Dobrovice 2:1 (79. Hanuš, 86. Šutr – 34. Osvald, 200 diváků)
Králů Dvůr – Benešov 1:0 (30. Růžička, 190 diváků)
Ústí nad Orlicí – Čížová 2:1 (46. Nágl, 92. Souček – 22. Kočí, 420 diváků)
Převýšov – Jirny 3:1 (3. a 64. Jarkovský, 73. Urbanec – 50. Stockner, 260 diváků)
Domažlice – Vltavín 4:0 (15., 32. a 45. Kropáček, 37. Došlý, ČK: 90. Teršl – 85. Abena, 90. Vokoun, 355 diváků)
Zápy – Vyšehrad 1:2 po pen. (36. Růžek – 50. Čtvrtníček, 180 diváků)
Nymburk – Brozany 0:2 (57. a 79. Chukwuma, 215 diváků)